Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje waszej pomocy jak to ogarnąć, bo cieknie mi woda prawdopodobnie spod śrub montażowych spłuczki do muszli klozetowej, bądź tej okolicy tego otworu jak na zdjęciu. To może być jakieś łączenie? Jak się do tego zabrać? Ewentualnie ile kasy szykować żeby mi to ktoś ogarnął? Dodam, że Poznań może ktoś by mi pomógł z tym.
#pomocy #hydraulika #hydraulik #remontujzwykopem #mieszkanie #technika #majsterkowanie #usterka #poznan
zielona_pomarancza - Mirki potrzebuje waszej pomocy jak to ogarnąć, bo cieknie mi wod...

źródło: 1

Pobierz
  • 10
@zielona_pomarancza: raczej poszła uszczelka łączenia muszli z komorą spłuczki koszt śmieszny ale naprawa wymaga minimum zdolności manualnych. Wypadałoby przy okazji wymienić mechanizm spłuczki jak będziesz to rozbierać. Samodzielnie zmieścisz się w 50 PLN weź fachowca to zapłacisz z 300.
@zielona_pomarancza: same śruby z uszczelkami i nakrętkami, to jakieś 10zl w hydraulicznym. Druga widać, że trzyma. Jeśli uda ci się wykręcić tą jedną tak, żeby nie ruszyć spłuczki i nie rozszczelnić połączenia spluczka-kibel (musiałbyś mieć kogoś do pomocy, żeby przy wymianie śruby naciskał od góry spłuczkę), to to jest 5-10minut roboty. (Zerknij jeszcze dokładnie, czy wyciek nie jest między spłuczką a miską i woda tylko ścieka po śrubie.)
Zakrecasz wodę na
@zielona_pomarancza: Weź no to rozkręć porządnie wszystko, rozłóż na czynniki pierwsze, wyczyść te wszystkie otwory z kamienia czymś ostrym, przypatrz się im dokładnie, czy tam nie ma gdzieś pęknięcia czasami. Jeśli jest to trzeba by pomyśleć nad jakimś klejem do zasmarkania tego lub wymianą muszli. Jeśli nie, to wstaw tam cały nowy zestaw śrub, najlepiej też z uszczelką wokół otworu między zbiornikiem, a muszlą, np coś takiego: https://www.leroymerlin.pl/produkty/lazienka/wc/dyspensery-kostki-i-plyny-do-wc/kompletny-mechanizm-typ-u-kk-pol-43285032.html. Możesz jeszcze dodatkowo