Wpis z mikrobloga

Obejrzałem wybitny dokument Janusza z Der Onet, pt. "Nic nie czuję" o problemach psychicznych młodych ludzi. Co ja czuję? Złość, wściekłość i wszystkie negatywne uczucia.

Zacznijmy od tego że tam nie ma 'młodych ludzi' są tylko dziewczyny (biologicznie) z bliżej nie określonymi problemami, że depresja itp. Nie ma tam żadnego chłopaka! #pieklokobiet Widocznie, dzięki swojej toksycznej męskości, oni nie mają problemów!
Dalej. Co to znaczy że "biologicznie"? A to że jedna dziewczyna nazywa się Kordian! Druga/i to Wiktoria/Wiktor! Czy mamy uważać że największym problemem dzieci i młodzieży jest nie identyfikowanie się z swoją płcią? Czyli co? Więcej transseksualizmu w przestrzenni publicznej, w szkołach, tak jak na Zachodzie? Z toaletami włącznie? Tego chce Der Onet?
Te dwie dziewczyny interesowały się mangą, anime, kulturą Japonii. Czy takie zainteresowania nie mają nic wspólnego z problemami? To jest obca nam kultura, dziwna i niebezpieczna dla dzieci. Często tam płeć jest płynna, niezdefiniowana. Przypadek?
Czy status finansowy jakoś wpływa na pojawienie się problemów u dzieci? Przynajmniej jeden rodzic tych dzieci ma wyższą pozycję ekonomiczną niż większość Polaków. Chodzi mi o ojca 'Kordiana'. Właśnie, rodzice! Zawsze wypowiada się jeden z rodziców. Gdzie jest drugi? Czy nie są to rozbite rodziny? I jak to wpływa na córki?

Tyle ważnych pytań, a film nie odpowiada na żadne z nich. Według dokumentu problemem jest skandaliczny system opieki psychiatrycznej dzieci i młodzieży, także szkoła. To prawda. Ale on nie jest ŹRÓDŁEM problemów tych osób. Problemem mogą być rodzice, środowisko i kultura w której te dzieci są chowane.

#dzieci #polska #bekazlewactwa #psychologia #psychiatria #deronet
  • 4
@Saddog: problemem jest brak ojca, ojciec nieobecny w domu i wychowywaniu dziecka. Ale to jest bardzo wrażliwy i niepopularny temat, bo znowu trzeba by było obciążyć odpowiedzialnością niewiasty nasze witaminki cudowne wspaniałe. Wszak to one decydują o tym gdzie kiedy i z kim mają dzieci. To przez ich decyzje wyrastają kolejne uszkodzone pokolenia.
bo znowu trzeba by było obciążyć odpowiedzialnością niewiasty nasze witaminki cudowne wspaniałe. Wszak to one decydują o tym gdzie kiedy i z kim mają dzieci. To przez ich decyzje wyrastają kolejne uszkodzone pokolenia.


@olokynsims: ale fikołek xD winą za nieobecność faceta obwinia się kobiety, nie no, ludzie
xD


Ok gimbus.
"To kobieta wybiera mężczyznę który ją wybierze"
A jeśli kobieta wybiera sobie cały czas faceta zamiast mężczyzny to co się dziwić, ma jak chciała.