Wpis z mikrobloga

Gdzie o tej porze roku kupię snowboard? Chciałbym wymienić mojego leciwego Lib Techa T. Rice Pro na coś nowszego - najlepiej nowego ale 1-2 letniego. W grę wchodzi tylko deska podobnej klasy od Liba albo GNU. Ma ktoś jakieś tipy gdzie szukać? Jak patrzę to wszystkie deski z poprzedniego sezonu w moim rozmiarze są już od kilku miesięcy wyprzedane. Druga sprawa, to zawsze po jednym zjeździe na 100% możliwości nie mam już siły, łydki i stopy mi umierają. Może miększa deska by tu pomogła? Jaki model mógłbym jeszcze rozważyć, ale tak aby przy 90 km/h+ nie traciła stabilności.
#snowboard
  • 4
@Bejro: jak myślisz o jeździe 90km/h+ to raczej o bardziej miękkim blacie bym zapomniał, imo za duże ryzyko.
A co do rozmiaru, jaka waga, wzrost, rozmiar buta? Może teraz masz źle dobrany rozmiar?
@Bejro: chyba najszybciej znajdziesz na grupach FB albo sklepach europejskich (snowcountry, blue-tomato, snowinn itd).
sztywniejsza I bardziej kierunkowa deska będzie się lepiej prowadzić przy dużych prędkościach i lepiej tłumić drgania podłoża, przez co stopy i kolana będą się mniej męczyć. (A t rice pro to bardziej freestyleowy model). Do tego ból stóp to może być wina skapciałych butów. Robisz jakieś przygotowanie fizyczne przed sezonem? Snowboardziści zjazdowi trenują cały rok, żeby jeżdzić
  • 1
@Shumitu: Rozmiar deski to 153 przy 175 cm wzrostu. No ale trochę nabrałem masy i jak kupiłem T. Rica to ważyłem pewnie z 53 a teraz 61. Rozmiaru buta nie pamiętam ale jest na pewno dobry @gtk90 rok temu wymieniłem na ride lasso pro i stopa czuje się lepiej ale nie idealnie. Co roku planuję robić przygotowanie ale wychodzi różnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może w tym