Wpis z mikrobloga

#streetfighter6 #streetfighter
Eh widzę że zupełnie nikt nie zagląda na tag, a chciałem zapytać profesjonalistów:
Próbuję grać Dhalsimem, ale jeden z jego istotnych ruchów wymaga wciśnięcia gałki i trzech guzików na padzie (X A B), przecież nikt nie ma takiej ręki żeby tym swobodnie operować. A B ciężko na raz wcisnąć i nie zawsze wchodzi, chyba trzeba walnąć się padem w głowę na płasko żeby wbić combo.
Da się konfigurować ruchy specjalne by odpalać je może jednym/dwoma guzikami?
  • 9
  • Odpowiedz
@Panas: mozesz w opcjach przypisac pod jeden przycisk np. LP+MP+HP

Da się konfigurować ruchy specjalne by odpalać je może jednym/dwoma guzikami?

schemat sterowania "modern"

chociaz podejrzewam ze juz pewnie na to zdazyles
  • Odpowiedz
  • 1
@aleroc: wpadłem, i właśnie to był modern dla dhalsima :D gałka i trzy przyciski naraz (teleport za przeciwnika), strach sprawdzać co trzeba powciskać na klasyku. Jak zobaczyłem że do CA trzeba wcisnąć dół-skos-lewo-dół-skos-lewo-guzik w 0,3 sekundy to zacząłem się śmiać.

Ja to bym chciał żeby się dało całą zdolność przypisać pod klawisz, takim JP czy na modern, czy na classic jedna zdolność wymaga dół-dół-guzik, jest to niewygodne gałką, a jak
  • Odpowiedz
  • 0
@Panas
jak używasz zwykłego pada a nie arcade sticka spróbuj grać na dpadzie, jest bardziej precyzyjny

a co do motion inputs czyli np. dol-skos-lewo etc. to niestety musisz odpalic trening i do znudzenia powtarzac żeby sobie wyrobić pamięć mięśniową, nie jest ogólnie to takie straszne jak załapiesz jaki ruch trzeba zrobić na padzie to w 99% przypadkach będziesz walił bezbłędnie :p

konkretnego specjala raczej nie da rady sobie przypisać do dowolnego guzika ale modern działa
  • Odpowiedz
  • 0
@aleroc: oj wiem wiem, tłukę się z botami już 30 godzin jedną postacią :D sporo oglądałem na yt, sporo czytałem, niby zwykłe mordobicie 1v1 a ile w tym głębi. CPU 6 zamiatam na 100% winrate, z CPU 7 jak mam 50% to się cieszę. Ósemki nie próbowałem bo podobno komputer zamiata nawet graczami z legendy bo czyta bezbłędnie jakie guziki wciskasz.

Drive rush nie lubię, bo znowu wymaga gałki dwa
  • Odpowiedz
  • 0
@aleroc: siemka, próbowałem cię wyszukać po nazwie ale nie ma takiego gracza :D
Chciałem sprawdzić czy jest ci w ogóle po co zawracać głowę wspólną grą, jeśli jesteś wysoko w rankingu to było by jak mrówka gryząca słonia :P

Na razie grałem jakieś 2,5 godziny ranking, przebiłem się przez 80 meczy z 70% winrate, godziny ćwiczeń na CPU nie poszły na marne :)
a zresztą link do profilu:
https://www.streetfighter.com/6/buckler/profile/1075627779
  • Odpowiedz
  • 0
@Panas 70℅ winratio jest imponujące :)
z chęcią posparuje, jak dorwe się do konsoli to wyśle ci zapro
ps. wysokiej rangi nie mam :D nadal próbuje dostać się do diamentu ale ostatnio trochę mniej grałem a w moim wypadku trzeba sporo grindu żeby przebić się przez platyne
  • Odpowiedz
  • 0
@aleroc: zaraz dotrę do platyny, a jestem na takim poziomie że nie rozróżniam tych wszystkich driveów poza drive impact i drive rush którego ani razu nie użyłem poza treningiem, więc raczej daleko nie zawędruje :P
  • Odpowiedz