Wpis z mikrobloga

Nie myślałem że ta zima tak fajnie się zacznie. Puki co jestem w niebo wzięty. Pierwsza zima w domu na wsi :) Trzymajcie się ciepło.
#ankieta #dom #zima #wygryw #kominek
BeginEnd - Nie myślałem że ta zima tak fajnie się zacznie. Puki co jestem w niebo wzi...

źródło: ciepelko

Pobierz

Czy kominek w domu to fajna rzecz?

  • Tak, mam, zajefajny 28.9% (22)
  • Tak, bym chciał mieć 34.2% (26)
  • Nie, ale kto bogatemu zabroni 13.2% (10)
  • Nieeeee! Śmierdzi i ogólnie fuuuj 23.7% (18)

Oddanych głosów: 76

  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@galonim: wyżej? chyba niżej. W internetach piszą że 1.5m od podłogi, a tam jest 1.6m. W internetach piszą też że musi być lekko oddalony od źródła.
  • Odpowiedz
@BeginEnd: Czad jest lżejszy od powietrza więc zbiera się u góry pomieszczenia. Jeśli jest to pomieszczenie w którym przebywasz na stojąco, czyli wszystkie oprócz sypialni, to najlepiej montować czujnik 30cm od sufitu. W sypialni około 1m nad ziemią. No i oczywiście nie przy samym źródle ciepła tylko po przeciwnej stronie bez okien.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: najczęściej przy urządzeniach gazowych. Czas powstaje wtedy gdy brakuje powietrza do spalania paliwa. Normalnie przy spalaniu powstaje dwutlenek węgla (CO2) przy braku tlenu powstaje tlenek węgla (CO). Przy kominku, szczególnie otwartym jak u opa brak tlenu do spalania jest prawie niemożliwy ale jak już jest kupiony czujnik czadu to mógłby chociaż dobrze wisieć, tak na wszelki wypadek.
  • Odpowiedz