Wpis z mikrobloga

Do Polski trafi niebawem 5,1 mld euro z zaliczki na KPO z przeznaczeniem na transformację energetyczną. Czy turbiny wiatrowe dostarczy niemiecki Siemens?
Tak wyglądają wartości rynkowe tych spółek po złożeniu projektu ustawy.

Henning-Kloska: "Faktycznie żona jednego z naszych doradców dot. klimatu pracuje w firmie zagranicznej, ale absolutnie na żadnym etapie nie miała nic wspólnego z ustawą"
Dzisiaj w wywiadzie broniła ustawy i mówiła, że niczego nie trzeba w niej zmieniać.
Wczoraj niektórzy politycy opozycji mówili coś innego.
Co ciekawe do tej pory NIE ZNAMY autorów tej ustawy.

Jeszcze jedno - to nie jest prawda, że pis i konfederacja tylko nagłaśniają aferę. Robią to też nieprzychylni latami pis dziennikarze. Co ciekawe Fakty TVN wczoraj w sprawie milczały.

#polityka #afera #aferawiatrakowa #gielda #konfederacja #4konserwy #polska
kogi - Do Polski trafi niebawem 5,1 mld euro z zaliczki na KPO z przeznaczeniem na tr...

źródło: orlen

Pobierz
  • 47
@kogi taki spadek na wykresie z 5 dniu faktycznie robi wrażenie, ale już nie robi takiego wrażenia gdy weźmiemy wykres z ostatnich 12 miesięcy, według którego podobnych spadków było jakieś 8. Jeśli taki spadek budzi podejrzenia, to warto również zastanowić co działo się przy wcześniejszych spadkach. Jak dla mnie póki co robienie afery na siłę, ale warto śledzić temat.
gucias - @kogi taki spadek na wykresie z 5 dniu faktycznie robi wrażenie, ale już nie...

źródło: temp_file48505228721848859

Pobierz
@widmo82: najgorsze jest to, ze Ci idioci albo to wiedza, albo nie interesuje ich prawda. Chodzi tylko o to zeby glosno wydrzec morde na temat, ktorego sie nie rozumie, wziac go na chlopski rozum, chwycic za widly i przekonac sobie podobnych polglowkow do pospolitego ruszenia :)
@kogi rzuciłem też okiem na akcje Siemens AG na które się powołujesz i tutaj też jest ciekawie, chociaż w sumie nie wiem dlaczego nikt mówiący o aferze nie powołuje się na akcje Siemens Energy, które na logikę powinny być istotniejsze.

Akcje Siemens AG pną się do góry praktycznie nieprzerwanie od końcówki października i skok który pokazujesz na wykresie jest jedynie podtrzymaniem trendu.

Wyciąganie wniosków z wykresu obejmującego 5 dni przy jednoczesnym olaniu
gucias - @kogi rzuciłem też okiem na akcje Siemens AG na które się powołujesz i tutaj...

źródło: temp_file5435491281852135965

Pobierz
@kogi dobra, a czy spadek ceny akcji Orlenu nie był podyktowany ustawą o zamrożeniu cen energii? A druga sprawa to od kogo ma Polska kupić turbiny?
@kogi: Przepraszam, ale... ja pracowalem w tym niemieckim korpo przez 8 lat i listopad to jest siemensowy koniec roku gdzie pokazuja wyniki i wyplacaja dywidendy, zawsze akcje ida wtedy w gore jezeli rok byl dobry (a ten byl chocby ze wzgledu na chipy). Jakas polska ustawa nie ma wplywu na akcje korpo o takim zasiegu xD
Tym bardziej ze za zrodla energi nie odpowiada spolka Siemens, ktorego akcje przedstawiono, tylko Siemens
a ty to wszystko wiesz jak widac. Skad? Skad jakis wykopek moze wiedziec tyle rzeczy o spolkach matkach, sytuacji gospodarczej w Niemczech ect etc?


@Bloodaxis1: dobrą wajchę masz prawakoidzie na bani, skoro robisz komuś zarzut z tego, że się zbyt dobrze orientuje w temacie, który komentuje xD
@kogi Tylko ten moment w którym odblokowano KPO był wyjątkowo dziwny. Dokładnie w momencie jak wygrała totalna opozycja z królem europy na czele.
dobrą wajchę masz prawakoidzie na bani, skoro robisz komuś zarzut z tego, że się zbyt dobrze orientuje w temacie, który komentuje xD


@bacaa90: co w tym zaskakującego, przecież prawaki od zawsze były dumne ze swojej ignorancji.