Wpis z mikrobloga

Czy to możliwe,że "największa demokracja na Bliskim Wschodzie" ma więzienia pełne dzieci?
Jakie przestępstwa popełniły te dzieci?
A przede wszystkim,jakie procesy odbyły się wobec tych dzieci?
Według jakich zasad uznano je za winne?
A może są winne tylko tego,że urodziły się Arabami w Palestynie?
Moim zdaniem to właśnie powinny zrobić wszystkie kraje,które nazywają siebie "demokratycznymi" i "cywilizowanymi",wszystkie organizacje humanitarne,a zwłaszcza Organizacja Narodów Zjednoczonych: powinny zażądać od Izraela dowodów procesów tych dzieci,które trafiły do izraelskich więzień.
Jaki proces przeszły?
Za jakie przestępstwa?
Kto ich bronił?
A przede wszystkim,w jakich warunkach przebywały w więzieniu?
Uważam,że otworzyłoby to puszkę Pandory,w której największa demokracja na Bliskim Wschodzie zostałaby zmuszona do
w końcu do zrzucenia maski.

#wojna #izrael #palestyna #polityka #onz
  • 8
@GoldaMeir: Masz tak samo zakrzywiony i wygodny obraz świata jak i on. Otóż to nie tylko 16 latkowie ale np. 12 latkowie którzy zostają aresztowani np. za rzucanie kamieniami w strażników. Oczywiście rzucanie kamieniami w Palestyńczyków przez izraelskie dzieci jest w pełni ignorowane. Wybacz, że zaburzam tę jakże przytulną, osobistą mitologię, która legitymizuje twój brak empatii.

https://www.dci-palestine.org/children_in_israeli_detention
hevelx - @GoldaMeir: Masz tak samo zakrzywiony i wygodny obraz świata jak i on. Otóż ...
@hevelx: chlip chlip mam plakac nad kolejnym anty izraelskim materialem? Jakby Co to nie zamierzam. Nieststy t nie jest rzucanie kamyczkiem jaki znajdziesz nad baltykiem tylko sa to duze glazy rzucane w Zydowskie samochody i autobusy. Wszystko to mimo Oslo Accords ktore podzielily Judee i Samarie. Tak to pokojowo nastawieni sa gwalciciele i mordercy. Swoja droga jestem ciekawy tych Izraelskich dzieci rzucajacych kamieniami xD Empatie mam ale nie dla mordercow czy
@GoldaMeir: Tak było.

jestem ciekawy tych Izraelskich dzieci rzucajacych kamieniami xD


@GoldaMeir: Wrzucałem tu filmik.

Jesteś odklejony ewidentnie. Siedź gdzie ci ciepło i wygodnie. Świat nie jest czarno-biały.
@GoldaMeir: Ty ewidentnie nie panujesz tu nad emocjami. To znaczy, że skruszyłem ci trochę tę mitologiczną strukturkę. Teraz pewnie będziesz prosił kolegów o filmy ze złymi Palestyńczykami żeby wrócić do "normalności".