Wpis z mikrobloga

Pytanie do Androidowych świrów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ponad 3 lata żyję bez roota na Samsungu S20+ i trochę wypadłem z obiegu. Jak wygląda działanie różnych bezpieczeństwo-czułych aplikacji? mObywatel, apki bankowe, Google Pay? Nadal da się skutecznie "ukryć" roota przez Magisk? Będzie mi normalnie działać logowanie odciskiem palca w aplikacjach?
#android #root #magisk #samsung
  • 10
  • Odpowiedz
Nadal da się skutecznie "ukryć" roota przez Magisk?


@radziuxd: Tak

Będzie mi normalnie działać logowanie odciskiem palca w aplikacjach?


@radziuxd: Tego nie wiem nie używam palucha.

mObywatel,


@radziuxd: Tak działa po ukryciu root, tak samo mbank.
Google pay u mnie nie działa bo chyba knox musi być a ja mam flagę 1 :)
  • Odpowiedz
@radziuxd: Mam ROM od miuipolska na Xiaomi 13 pro i w pewnym momencie wyskoczyła informacja że mój telefon nie spełnia warunków do płacenia poprzez Google Pay. Instalacja i poprawna konfiguracja Magiska pozwala nadal płacić telefonem. Logowanie palcem do telefonu działa, logowanie odciskiem do mObywatel działa i tenże nie zgłasza żadnych obiekcji. To samo odnosi się do aplikacji bankowej jak i Portfela od Googla.
  • Odpowiedz
  • 0
@cysiekw z Google Pay pamiętam, że też miałem problemy na S8+, ale to przez jakiś krótki czas, ogólnie działało, flagę też miałem nabitą, nie da się jej nie nabić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiskoler_double: Dzięki za info, chociaż Xiaomi w tym przypadku może nie być dla mnie dobrym przykładem, bo w Samsungu ten Knox sporo uprzykrza życie (jeśli dobrze pamiętam) w korzystaniu z odcisku palca.
  • Odpowiedz
z Google Pay pamiętam, że też miałem problemy na S8+, ale to przez jakiś krótki czas, ogólnie działało, flagę też miałem nabitą, nie da się jej nie nabić.


@radziuxd: czyli konfig pewnie trzeba też ukryć w magisku nigdy nie grzałem głębiej bo nie używam gpay
  • Odpowiedz
  • 0
@cysiekw: czyli jest nadzieja, na szczęście gpay wykracza daleko poza nasze "podwórko", więc pewnie coś doczytam. Najbardziej mnie interesował właśnie mBank i mObywatel.
  • Odpowiedz
  • 0
@radziuxd jak zależy Ci na Google pay to nie wiem jak w przypadku samego roota ale aktualnie mam custom roma i chyba będę wracał do zwykłego softu bo płatności przestają działać co chwilę. Wydają Fixy zeby działało ale google to po dniu zmienia i znowu nie działa.
  • Odpowiedz
  • 0
@cysiekw: @Wiskoler_double: zrobiłem roota, ale mam problem z ukryciem go. Zrobiłem to przez ustawienia w Magisku i nic, poradzicie coś? O czymś chyba zapomniałem... Bez tego oczywiście odcisk palca w mBanku nie działa, mObywatel w ogóle nie chce ruszyć, o Google Pay nie wspominam.
  • Odpowiedz