Wpis z mikrobloga

@marek2092:
1080Ti wciąga do 300W, nawet jak masz CPU o niskim TDP to jest na granicy ale wystarczy, że masz coś bardziej wydajnego lub starszej generacji i będzie kaplica. Ja bym wymienił, to tylko kilka stówek a przynajmniej będziesz miał święty spokój.

Osobiście w maszynie z mocnym GPU poniżej 800W bym nie schodził, szczególnie, że porządny zasilacz przeżyje 10 lat i trzy wymiany podzespołów albo i więcej.
@marek2092:
Powinno być na styk ale na pewno zapomnij o jakimkolwiek OC i zwróć szczególną uwagę na problemy ze stabilnością. Jak pod obciążeniem komp będzie miał dziwne zwiechy albo wręcz będzie się wyłączał to prawie na pewno zasilacz będzie przyczyną. Było nie było nową kartą dodajesz ponad 200W obciążenia względem 1050 Ti.
Rebel tec Titan 600w


@smk666: Nie widzę żeby to miało choćby Bronze 80+

Do tej karty powinieneś mieć 600w z certyfikatem, jak Ci się zacznie komp wyłączać w grach to będziesz wiedział żeby kupić ;p
Nie widzę żeby to miało choćby Bronze 80+


@FrostlyMostly:
Na tyle ile sprawdziłem to jakiś chińczyk od importera pokroju Manty, nie ma co sobie nim zawracać głowy. Tak jak pisałem OPowi ten 500 W od HP może dać radę bez OC ale to zakładając, że z racji bycia "markowym" PSU faktycznie ma te 500 W (i 470 W na linii 12 V) z naklejki. Na moje nerwy za słaby ale powinien
  • 0
@smk666 narazie tak zrobię nic nie będę podkręcał pogram chwilę na tym od HP ale już szukam innego, jakby ktoś mógł możecie coś polecić tak do 300 zł jakiś zasilacz taki 600-650 wat
@marek2092:
Nie jestem na bieżąco z ofertą, ostatnio byłem "na rynku" w 2019 ale szukałbym czegoś z certem 80 Gold* (lub wyżej), z oferty BeQuiet, CoolerMaster czy EVGA o mocy co najmniej 700-800W aby mieć zapas jak się zachce kiedyś poskładać kompa np. z 4080 Ti za jakiś czas. Może być jednak problem ze znalezieniem czegokolwiek w budżecie, prędzej 400-500 zł minimum.

Pamiętaj, że zasilacz z zapasem mocy wydziela mniej ciepła