Wpis z mikrobloga

Mam do zrobienia remont łazienek łacznie około 4m^2 w bloku z wielkiej płyty, położenie płytek, wymiana rur, powieszenie szyby od prysznica, zrobienie odpływu, montaż baterii, umywalki, przeniesienie wc z jednego pomieszczenia do drugiego, geberit.

Mam dwie opcje do wyboru:
- Pan Heniek z polecenia, na emeryturze, doświadczenie w wykończeniach, z zawodu elektryk ale zrobi wszystko, pracował gdzieś na wykonczeniówce za granicą, nie ma o nim nic w necie, nie znam jego poprzednich realizacji, cena: 5k za robocizne

- Firma wykończeniowa z ocenami 4.9-5.0 w zależności od portalu, widać opinie i poprzednie realizacje, z rozmowy na żywo widać było że panowie ogarniają, i w przyszłym tygodniu mogą zaczynać, cena: 13-15k

Co byście wybrali?

Dodam tylko że to chyba trzecia firma która mi dała takie widełki 13-15k za robocizne więc to nie jest osobny przypadek.

#remont #lazienka #wc #krakow #wykonczenia #budowlanka
  • 9
  • Odpowiedz
@MrFisherman: to wszystko zalezy od twojej tolerancji i ilosci czasu.
Z firma rozumiem umowa, czyli masz jakies zabezpieczenie, mozesz ich ciagac po sadach
Pan Heniu polowa ceny, ale bym zakladal ze trzeba sie bedzie zaangazowac, pilnowac, a tu sie pan heniu pomyli, trzeba bedzie poprawic. Sumarycznie taniej i tak, no ale kosztem czegos.
  • Odpowiedz
@MrFisherman: my robiliśmy generalny remont pokoi (bez łazienki i kuchni) z takimi właśnie dwoma panami Heńkami, a może nawet i gorzej, bo to były takie dwa sebki z doświadczeniem w wykończeniówce, ale bez żadnego wykształcenia, i generalnie całkiem spoko, ale drugi raz chyba wziąłbym normalną ekipę z firmy. Po jakimś czasie wyszło sporo niedociągnięć, np. krzywo przycięte panele, źle położone listwy, pękająca farba na łączeniach gips-kartonu. Zostawili ogromny bałagan, pył odkurzali
  • Odpowiedz
@MrFisherman:

Firma wykończeniowa z ocenami 4.9-5.0 w zależności od portalu, widać opinie i poprzednie realizacje, z rozmowy na żywo widać było że panowie ogarniają, i w przyszłym tygodniu mogą zaczynać


jak to jest firma z oceną 5 i teraz z nimi gadałeś a mogą zaczynać w przyszłym tygodniu to coś tu nie gra xD
  • Odpowiedz
@MrFisherman: cena pana Heńka podeeeejrzanie niska, więc dobrze by było żeby ci co go tobie polecili pokazali jak u nich zrobił. Ok 15k to jest normalna cena za ten kibelek i łazienkę w wielkiej płycie.
  • Odpowiedz
@MrFisherman: ja bym wziął henia.
Będziesz musiał przywozić material, sprzątać, remont będzie trwał dłużej itd itp. ale spisz z nim papier co ma zrobić tak żeby było z cenami jednostkowymi. Bo na pewno się okaże że coś jeszcze trzeba będzie dorobić/zmienić. I od razu wiesz ile cię będzie kosztowała ekstra robota.
Druga rzecz co do pana Henia to czy osoby polecające mają taki sam stosunek do piękna.
Bo wiesz dla jednego
  • Odpowiedz