Wpis z mikrobloga

Miraski,
Piszę z prośbą o hmm.. poradę? Mianowicie mam jutro misję przewiezienia rzeczy sporym busem (Ducato albo Sprinter, te największych rozmiarów) i jakby to powiedzieć... trochę się obawiam, bo nigdy nie prowadziłem busa.
Pogoda -3 stopnie, śnieżek, pewnie szklanka na drodze, a ja muszę uderzyć w nieco górzysty teren, trasa ok 150 km.
Prawko mam od dawna, na co dzień też użytkuję samochód, ale głównie po mieście, w dodatku zimę ze śniegiem to tu widziano ostatnio za króla Sasa, a tam gdzie jadę są dość trudne warunki.
Macie jakieś porady, tipy, co do jazdy sporymi busami, w takich dość niekorzystnych warunkach? Dużo się to różni od prowadzenia osobówki?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
#porady #bus #samochody #kierowcy
  • 6
@masonios72: Uważać w takich warunkach (jeździć ostrożnej) trzeba niezależnie od tego jakim autem się akurat poruszasz, nie wiem czy miałeś okazję natomiast ja jazdę budem bym przyrównał do jazdy kombi, nic strasznego naprawdę. Gdyby to było takie zajebiste to firmy kurierskie miałby ogromny problem a uwierz mi, że tam często tytani intelektu nie pracują.
@Cztero0404: wiesz co, jak wsiadłem to pierwsze co pomyślałem, że nawet Kononowicz był kierowcą dostawczaków :D było okej, nie lubię jeździć po zmroku ale wygodniej się jedzie niż osobówką, więcej widać:)