Wpis z mikrobloga

@DrGreen_2 Niebieskie światło nie wysusza spojówek.

@Archu
1. Jesteś odpowiednio nawodniony?
2. Stosujesz jakieś diuretyki (alkohol jest diuretykiem)
3. Jak wilgotność powietrza w pomieszczeniu (w zimę jest z tym problem)
4. Masażer to kiepski pomysł, lepsze będą skuteczne krople do oczu jak np. clarastill
@DrGreen_2: Sprawdziłem temat masz rację co do odwodnienia, nie ma ono wpływu na suchość oczu. Jedynie to że ogólnie odwodnienie = gorszy stan zdrowia = gorszy stan zdrowia oczu. Oddaje honor.

Co do światła niebieskiego jego ograniczenie ma wpływ ale nie bezpośredni. Chodzi o to że światło niebieskie "pobudza" co przyczynia się do rzadszego mrugania.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36155947/

Chociaż koncepcja że światło niebieskie "pobudza" i przez to zaburza sen ogólnie jest sketchy. Jestem
  • 0
@Pan_Szeryf:
1. Raczej tak. Nie mierzę tego dokładnie, ale jestem osobą, która pije nawet w nocy po przebudzeniu.
2. Alko weekendowo w małych ilościach.
3. Faktycznie wilgotność powietrza może być za niska (około 40%)
@Pan_Szeryf: co do światła niebieskiego, to nie jest sketchy, tutaj chodzi o sygnały wysłane do mózgu aby nasz organizm wiedział czy jest dzien czy noc. Próbowałeś kiedys zasnąć skrolujac telefon w łóżku? Eksperymentowałem sam z okularami i w moim przypadku pomagają zasypiać i lepiej się regenerować przez noc. Oczywiście jest to dowód anegdotyczny.
@DrGreen_2: Właśnie ten sketchy part to ile do problemów z zasypianiem przyczynia się światło niebieskie a ile sama aktywność scrollowania. Na pewno niebieskie światło odgrywa w tym rolę ale jak znaczące w porównaniu do bomby dopaminowej jakim jest surfowanie po sieci.