Wpis z mikrobloga

@Obserwator_z_ramienia_ONZ: z tego co wiem, to Grolscha nie rozlewa się w Polsce w ogóle (chyba, że miałeś na myśli jeszcze inny kraj niż Holandia). w moim odczuciu piwo raczej normalne, tzn. ani złe, ani dobre - po prostu typowy lager, na pewno nie ma w nim głębokich smaków jak w piwach Pinty, no ale w końcu to lager. Zaleta - nigdy nie bolała mnie jeszcze głowa po Grolschu.
najlepsze są od Grolscha butelki, świetne do piwowarstwa domowego (mała do próbek, ta 1,5 l do większych partii)...


@marcobolo: Właśnie mi się skojarzyło jedno, jak byłem w Dojczach to zdarzyło mi się pić piwo z bączków 0,3 w opcji full wypas - krachla. To jest kapitalna sprawa, bo powiedzieć na tą buteleczkę granat i strzelić zamknięciem to pasuje do siebie jak mało co :D Może któreś ekskluzywne piwo z #browarolimp byście
@Rajca: Ciężko je dostać, ale kojarzę, mam nawet w domu parę 0,33l niebieskich z krachlą. Poza tym takie zamknięcie bez kupowania nowej instalacji do rozlewu (jak się domyślasz, nieosiągalne) jest możliwe tylko przy ostrych kombinacjach przy rozlewie i ręcznym zamykaniu. Ergo: musiała by to być baaaardzo limitowana warka. Ale kto wie, mam nawet pomysł na jeden trunek do takiego potraktowania... Ale póki co ciiiii ;)