Wpis z mikrobloga

@ktbffh @ktbffh nie używał bym tutaj stwierdzenia, że nikt bo przecież jakiś czas temu było głośno o np. "wymuszeniu" przez Unię płacenia większych stawek kierowcom w delegacji. Ale nie chciał bym wybiegać za daleko w tej dyskusji. Post dotyczył handlu i zgodzimy się chyba, że nie jest to branża, która kończenie musi działać w niedzielę i uważam, że jeżeli jest okazją do wywalczenia czegoś od korporacji to jestem za. A co do
200% podstawowej stawki dla pracowników


@sebek_r: za pracę w niedzielę jest podwójna stawka albo czas wolny do odebrania. To już parę dekad jest w Kodeksie Pracy. Dlatego jak pracowałem "w handlu" to mi się podobało pracować w niedzielę, bo stawka była lepsza.
@illmatic Przecież żaden z was nie ma absolutnie żadnej wiedzy jak to wygląda w praktyce, wasza ocena jest oceną z oczu klienta i to wszystko, prawda jest taka że na początku faktycznie był to problem a sklepy straciły, lecz po pewnym czasie był zauważony spory boost w obrotach sklepów, przełożyło się to na to iż w reszte dni obrót wzrósł względem takiej niedzieli, mówię to jako osoba powiązana z tym światem, każdy
@naksu osoba która nie potrafi zrobić zakupów na niedzielę, będzie wymagała, żeby ktoś robił w niedzielę, dla mnie to magia.
A ja mam takie pytanie: dlaczego zależy ci na tym, żeby ludzie pracowali w niedzielę, a nie mówisz o tym, żeby były tylko kasy samoobsługowe czynne w niedzielę?
@illmatic

@sebek_r niby czemu 200%. Na stacji benzynowej też zarabiają 200% w niedziele?


@illmatic przecież tobie chodzi tylko i wyłącznie, żeby poczuć się jak pan, a jesteś zwykłym zawistnym Januszem któremu uśmiech na ustach sprawia, że sąsiad ma źle. Tobie nie chodzi o poprawę czyjegoś życia, a wręcz odwrotnie.
@ssauczo_pauczo tak, bardzo chętnie się zatrudnią, osoby na zleceniu nie chcą przychodzić na drugą zmianę czy w soboty, ale chętnie przyjdą.
A jak jest jak mówisz, to wprowadzić zapis, że w niedziele mogą pracować tylko studenci, jak to taka wielka karta przetargowa to na bank wypali i każdy będzie zadowolony.
@sebek_r: #!$%@? korporacje które dostarczają mi pod nos wszystko w niskiej cenie. #!$%@? je bo zmuszają pracowników do pracy w niedziele. Wczesniej pracownicy pod groźbą śmierci byli zmuszani do dozgonnej pracy i wykonywania każdego polecenia i nie mogą zmienić pracy!!!
@Ucho1899 nie rozumiem twojego komentarza. Przecież napisałem, że chciałbym żeby pracował tylko ten kto chce i za wyższa stawkę. Nie chciałbym komplikować ludziom życia dla własnej wygody. Doroslem już, do myślenia, że nie jestem pępkiem świata.
@sebek_r: Myślisz, że oni w niedziele to nie pracowali? XD Tyrali tak samo ciężko, tylko zakres obowiązków inny. Myślisz, że te palety z towarem to się same na tych półkach znalazły, albo ceny z promocją same się zmieniały?
A jak jest jak mówisz, to wprowadzić zapis, że w niedziele mogą pracować tylko studenci


@uriel_ck: Prawo ma być równe dla wszystkich. To też kolejny argument przeciwko zakazowi handlu - dlaczego nie zakazuje się innych działalności? Dlaczego pracownika branży handlowej traktuje się inaczej, niż np gastronomicznej?
Albo zakaz wykonywania jakiejkolwiek niekrytycznej działalności i szabat dla wszystkich, albo niech zniosą ten debilny i wybiórczy przepis.
@ssauczo_pauczo równie dobrze mogę powiedzieć: dlaczego jakąś grupa ma wykonywać fizycznie ciężka pracę? Jeszcze w zimę? Niech ci z biur też dźwigają, wyłączyć ogrzewanie, będzie to nawet ekologiczne. Niech sami noszą palety papieru na piętro i to bez windy. Robol może pustaki nosić, a dlaczego ktoś z innej branży nie? Dlaczego robol ma marznąć w zimę, a inni nie?
Powiedz mi, ale tak szczerze, co cię boli? To, że ktoś może mieć
@illmatic: Gniecie mi suty, że jest spore grono osób, które przez zakupy w niedzielę rozumie tylko spożywkę w Biedronce XD Ja nie mogę się doczekać handlowych niedziel, ale takich bez tłumów w centrach, bo to już nie będzie ta jedna niedziela na kwartał. Chcę połazić po sklepach, pooglądać jakieś sprzęty do domu, klocki Lego, kupić jakieś ciuchy, buty, iść z dzieckiem na zjeżdżalnię, a na koniec #!$%@?ć się w foodcourcie i