Wpis z mikrobloga

Oprogramowanie CAD\CAM be like:
2009: Spokojnie, to tylko koszt licencji
2019: Spokojnie, to tylko koszt licencji lub subskrybcji
2023: Spokojnie, to tylko koszt licencji i subskrybcji
2026: Spokojnie, to tylko koszt licencji i subskrybcji, a te 30 sekund reklam za każdą godzinę pracy to żaden problem.
2030: Spokojnie, to tylko koszt licencji i subskrybcji, a te 70 sekund reklam za każde dziesięć minut pracy to żaden problem.

#oprogramowanie #informatyka #programowanie #cad #cam #projektowanie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stefan_pmp: ale gdzie tu problem ze twórcy oprogramowania chcą na nim zarobić? Nie chcesz płacić to sobie sam napisz albo nie wiem, zleć to ChatGPT. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: tak samo z Parallels Desktop, człowiek kupił dożywotnią licencje za 4 stówki a żydzi spamują żeby kupić nowa wersję a poprzednia zaczyna się sypać jak domki w syrii i mają ją w dupie. Ha tfu na taki system. Nie mam żalu że użyłem unlockera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Fusion dalej tylko subskrypcja

@andrzejbambrzej z fusionem to też jazdy mieli. Na początku full wypas program za friko dla małych działalności, a teraz połowe rzeczy pozabierali jak już ludzie się wdrożyli, że nie opłaca się zmieniać środowiska xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Eustachy_goli_pachy wiem dla mnie było idealnie. Ja tam nie robię projektowy tylko rysuje czasem sobie szablon żeby coś wywiercić czy wyciąć. Nic lepszego niż Draftsight ludzkość nie wymyśliła do czegoś takiego
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: To samo jest w środowiskach symulacyjnych do CFD/FEA czy innych Simulinkach. Prawda jest taka, że programowanie, a zwłaszca WebDev to bańka pod względem dostępności otwartych i darmowych narzędzi. W innych gałęziach przemysłu, albo nawet w embedded, walą użytkowników w dupala, aż huczy.
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: Niby tak ale nie do końca. Kupujesz program w roku 2020. Po 3 latach program ma już sporo ulepszeń. I teraz jeśli chcesz je mieć to pytanie- czy płacisz za to jednorazowo, czy właśnie subskrypcję i masz zmiany na bieżąco. Wysokość takich opłat wg mnie jest problematyczna
  • Odpowiedz
dlatego należy kraść. Piracić aż będzie huczało a deweloperzy z płaczem będą zamykać firmy, tylko wtedy będzie normalnie


@Keiosss: Niech zgadnę, jesteś przedstawicielem tzw. proletariatu, niewykształconego plebsu który całe życie jedynie na taśmie #!$%@?ł i nigdy nic nie wytworzył, z rodziny w której wszyscy kradli, tęskniący za komunizmem?
  • Odpowiedz