Wpis z mikrobloga

#skrotsejmu (będę postował pod tym tagiem)

W związku z wysokim zainteresowaniem skrótu sejmu, otwieram tag i zaczynam szukać metod żeby w miare w sensowny sposób wyciągać podsumowanie całych 12 godzin bez spędzenia tego czasu pisząc notatki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo tak jak Wy mam takie dni, kiedy nie mam czasu oglądać całości.

Póki co:
- Udało mi się wyciągnąć pełne nagranie z YT
- Udało mi sie przepchnąć je przez Whispera i wyciągnąć tekst
- ChatGPT nie bardzo współpracował, bo przecież są tam prawdziwe nazwiska, ale troche pogrzebania w promptach i udało się nawet wyciągnąć cytaty z nazwiskami posłów, które je wypowiadają -> te będę wrzucał wyłącznie po weryfikacji, bo jednak podsumowanie =/= cytat
- Jak już chciałem się zabrać za poprawną transkrypcje, to zużyłem limit 0.5mln tokenów, więc do jutra do 2 w nocy nic nie wygeneruje. Na plus - jeśli będę korzystal więcej, limit będzie powoli zwiększany do 1mln/1,5mln/5mln tokenów aż zostanie zupełnie wyłączony.

Format jaki planowałem wykorzystać to:
- Omawiane tematy, wraz z "sytuacją" na mównicy (np kto kogo punktuje), oraz jakieś cytaty
- Do danego fragmentu jakieś ciekawe shoty z mirko w postaci np. streamable

Coś w stylu:

Tematy:
- Handel w niedziele
- Komisja śledcza ws. afery wizowej

Handel w niedziele
- Projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, święta oraz inne dni, który zakłada dodanie do listy dni wolnych od handlu 24 grudnia wypadającego w niedzielę oraz umożliwienie handlu w dwie poprzedzające niedziele.

Porównanie projektu rządowego i projektu poselskiego, gdzie projekt poselski proponuje brak ograniczenie handlu do godziny 14:00 w niedzielę 10 grudnia 2023 roku i rozwiązuje kwestię systemowo na kolejne lata, w przeciwieństwie do projektu rządowego ograniczającego dla roku 2023.
Najciekawsze wypowiedzi i wrzutki:

Podkreślenie konsternacji społecznej odnośnie niedorzeczności ograniczenia handlu do godziny 14:00 w niedzielę 10 grudnia.
Wywołanie ubolewania nad spóźnionym procesem legislacyjnym dotyczącym zmian w handlu przed świętami Bożego Narodzenia.

"Ograniczenie handlu do godziny 14:00 w niedzielę wprowadza więcej chaosu niż porządku. Społeczeństwo zasługuje na jasne i spójne rozwiązania, nie dodatkowe zamieszanie przed świętami."

"Przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę, że czas biegnie, a my wciąż tkwimy w zastoju legislacyjnym. Jest 10 grudzień, a my dopiero rozpatrujemy ustawę. Skąd taka opieszałość?"

"Apeluję do wszystkich posłów o podjęcie natychmiastowych działań. Polskie rodziny, przedsiębiorcy oraz pracownicy handlu oczekują od nas szybkich i skutecznych decyzji."

"Jesteśmy przekonani, że projekt poselski lepiej adresuje problematyczne kwestie, proponując systemowe zmiany, które przetrwają dłużej niż jeden sezon świąteczny. Dlatego rekomendujemy jego przyjęcie i odrzucenie projektu rządowego."

i tak dalej.

Dajcie znać jaki format by Wam pasował, a ja w międzyczasie (jutro) poszukam jak to sensownie zgrać.

Jeśli uda się to sensownie skleić (finansowo koszt to jakieś 30zł od sesji, więc bez tragedii), to możemy potem pobawić się w transkrypcje na żywo i wyłapywanie ciekawostek w trakcie, coś ala live feed z eventu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://wykop.pl/wpis/73863057/skrotsejmuai-testowo-przepchnalem-4-godzinny-fragm -> tu kawałek 4h którym bawiłem się na początku, ale wraz ze zmianami promptu wyniki są coraz lepsze. Format też nie bardzo mi się podoba, za dużo tekstu, za mało konkretow

jak coś z tego sie urodzi zrobie liste do wołania.

Pic rel transkrypcja (następnym razem użyje większego i dokładniejszego modelu, ale do podsumowan i testowania rozwiązania na razie starczy)

#sejm #polityka
Rabusek - #skrotsejmu (będę postował pod tym tagiem)

W związku z wysokim zainteresow...

źródło: CleanShot 2023-11-28 at 02.16.02

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Rabusek: Kolejny namacalny przykład, jak takie algorytmy mogą wykosić część dziennikarzy i całych ekip programowych: Chwilę porzeźbisz w promptach chatgpt i ogarnias research kilku ludzi, którzy oglądają na żywca całe posiedzenie Sejmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rabusek: tl;rl jest taka apka - może ona Ci w czymś pomoże. Ja używam jej do meetów z klientami/pracownikami ale może da się jakiś myk zrobić? :)
  • Odpowiedz
@Rabusek: eeeh ja ci dawałem plusa bo myślałem, że serio to ogarniesz a ty bajdurzenie od AI będziesz wrzucać.
Wolę nie wiedzieć wcale niż wierzyć w jakieś kłamstwa urojone przez ChatGPT
  • Odpowiedz
  • 0
@haakenn: ale ja potrafie to lepiej zrobic niz oni, przeciez oni prompta nie napiszą, a chatgpt im zwroci, ze nie moze operowac na prawdziwych danych i zamkną chata
  • Odpowiedz
  • 1
@Sudo_exit: Fajnie ze ktos sie jednak przypomina xD

- caly skrot odpada bo przy 11h jest za dlugie / gubi kontekst
- bede musial recznie tworzyc "sekcje" gdzie omawiaja specyficzne tematy i osobno przepuszczac je przez gpt. Troche manualnej roboty, ale w granicach rozsądku jesli bede wiedzial co jest omawiane (do 15-30min mysle rozdzielenie na "kawałki")
- GPT troche narzekal ze nie moze takich rzeczy robić jak wyciaganie cytatow ale sie
  • Odpowiedz
  • 0
jaka wersja GPT?


@grand_khavatari: 4, 128k ofc i to podzielona na dwa bo calosc ma z 190k okenow xD

Wrzucasz transkrypcje w chat czy bawiles sie moze z tych najnowoczesniejsych opcji z tymi agentami gpt


@grand_khavatari: agenty chyba nie maja dostepu do 128k. A dzielenie tego na 20 kawalkow tez sie troche mija z celem
  • Odpowiedz