Wpis z mikrobloga

Tak sobie ostatnio myślałem. Ogólnie to jestem przeciwko handlu w niedzielę, ale skoro temat wyszedł na wokandy i handel w niedzielę ma być przywrócony to dlaczego nie otworzyć urzędów w soboty i niedzielę? Przecież to byłoby idealne rozwiązanie. Obecnie są one otwarte wtedy kiedy większość jest w pracy, załatwić cokolwiek wymaga wychodzenia wcześniej czy nawet brania dnia wolnego. A tak otwarte w sobotę czy niedzielę i załatwione. Wszyscy narzekają że na zakupy mają czas tylko w niedzielę ale nikt nie wspomina o urzędach, bankach itd. (ʘʘ)

#niedzielahandlowa #praca #polityka #handel #sejm
  • 6
@graycoast no właśnie też nie wiem dlaczego handel ma tu być jakiś wyjątkowy, że tylko nad tym się debatuje. Urzędy, banki, przedszkola i szkoły powinny być otwarte w soboty i niedzielę. Powinniśmy pracować jak kraj na dorobku 7 dni w tygodniu. Nie ważne czy magazynier, kierownik fabryki smrodu, klepacz excela czy specjalista IT.
@buchowo przecież nie trzeba pracować 7 dni w tygodniu. Taki urzędnik może mieć wolne 2 weekendy w miesiącu, a jak pracuje to 2 wolne dni robocze. Jak chce pracować wszystkie weekendy to będzie mieć płacone więcej. Dlaczego taka dyskryminacja? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@graycoast chodzi mi o to że każde miejsce pracy będzie otwarte 7 dni w tygodniu, bez wyjątku. A kto będzie pracował w te dni to już pozostawiam wolności pracodawcy i pracowników. To już ich sprawa jak to zorganizują. Żadnej dyskryminacji, typowo wolnościowe podejście. Kto nie chce to nie pracuje, ale zawsze jest możliwość pracy w niedzielę.
@buchowo ładnie to brzmi, ale tu jest ogromne pole do nadużyć. Teoretycznie tak by to wyglądało ale w praktyce byłoby wykorzystywane przez pracodawcę (pracujesz 7 dni albo wylatujesz, mobbing itp.)