Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
może ktoś byłby w stanie pomóc mi orientacyjnie określić różnicę kosztu w budowie domu do stanu deweloperskiego dwóch projektów.
Za cholere nie wiem jak to oszacować nie wchodząc w wyceny wykonawców. Chodzi konkretnie o e dwa projekty

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-nawlociach-2-g2-m30023776fea1d

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-pod-brzoskwinia-g2e-m30325e5111b08?_gl=11alyxn3_upMQ..&gclid=CjwKCAjw5remBhBiEiwAxL2M9_DCpWiyItMtwbKvlZ1OKFCKfX-G8EY1gIzklyI5gkDw9Rnaa9b-sBoCcUIQAvD_BwE

Są to dwa zupełnie różne projekty o podobnym metrażu. Różnica z poziomu projektu SSZ i kosztorysu to na starcie 60 tyś zł na korzyść poddasza (wiem, że to są suche kwoty). Nie wiem czy w późniejszym etapie różnica ta będzie się pogłębiać, zmniejszać czy pzoostanie taka sama.

Chcę wybudować parterówkę ok 135m2+ garaż 2st ale nie wiem o ile droższa będzie parterówka od podobnego metrażu w domu z poddaszem. Znalazłem trochę większy projekt z 2st garażem dla porównania.

Ktoś podpowie co będzie droższe/o ile?

#dom #archon #budowadomu #projektydomow
  • 6
  • Odpowiedz
@tookiest: koszt parterówki i domu z poddaszem użytkowym powinien być zbliżony. Jednemu wyjdzie kilka procent taniej ten z poddaszem, drugiemu parterowy ale generalnie jeden #!$%@?
  • Odpowiedz
@tookiest: w sensie że jakie? Generalnie w parterowce masz droższe fundamenty itp, za to w przypadku poddasza użytkowego dochodzą #!$%@? drogie okna dachowe, większa powierzchnia do ocieplenia itd

Jak chcesz zejść z kosztów to przemyśl temat tego garażu czy koniecznie musi być połączony z domem. Sam taki garaż to są masakryczne koszty, jakiś osobny z płyty warstwowej wyjdzie Ci o niebo taniej
  • Odpowiedz
  • 0
@tookiest pomijając całkowicie garaże to wybrałeś 2 skrajne projekty
Z poddaszem, prosta bryła, prostokąt, 2 spadowy dach
Parterówka w kształcie T, z wykuszami, dach z kilkoma połaciami.
Generalnie te wyceny z Archonu powinny być w miarę reprezentatywne i jeśli coś jest zaniżone to w obu projektach.

Jeśli wybrałabyś jakąś parterowkę z prostą bryłą z prostym dachem 2 lub 4 spadowym to ceny powinny być podobne, a mógłbyś jeszcze coś urwać na wiązarach.
  • Odpowiedz