Wpis z mikrobloga

Hej.
Zamówiłem prawdopodobnie za mały rower na kołach 27,5, rozmiar S zamiast M przy 173cm wzrostu.
Odsyłać i zamawiać większy czy jest do dopasowania? Chodzi o Vitus Mythique.
Z czym wiąże się jeżdżenie na zbyt małym, chodzi tylko o niewygodę czy grozi to tez kontuzją?
#mtb #rower
  • 9
@mlef niewygoda na rowerze prowadzi do kontuzji. Wzrost to w zasadzie nie wszystko, ale przy tym samym wzroście u mnie Triban S był zdecydowanie za mały, a M jest w sam raz, wiadomo rower rowerowi nierówny. Z drugiej strony mam jeszcze rower crossowy i będąc na granicy dwóch rozmiarów wziąłem mniejszych i jest ok.
Odsyłać i zamawiać większy


@mlef: Do wymiany.

czy jest do dopasowania?


@mlef: Zaraz się znajdzie jakiś pajac który powie że lepiej wziąć mniejszy i wydłużyć mostkiem bo producenci są w spisku i zalecają za duże rowery.

chodzi tylko o niewygodę czy grozi to tez kontuzją?


@mlef: J.w. niewygoda sama w sobie prowadzi do zwyrodnień, kontuzje nie muszą być nagłe.
via Wykop
  • 0
Wg producenta jestem idealnie w rozmiarze M to jak matoł zawsze wierzyłem w „bierz mniejszy”…
producenta jestem idealnie w rozmiarze M to jak matoł zawsze wierzyłem w „bierz mniejszy”…


@mlef: Kiedy jesteś na granicy rozmiarów. A nie w środku.
kołach 27,5, rozmiar S przy 173cm


@mlef: Koło 27.5 nie ma prawa bytu nie licząc rowerów grawitacyjnych. Ogólnie S to dobry rozmiar, M to zazwyczaj 175/185. Rób zwrot i poluj na peperze na coś z 29.