Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się kto korzysta z tych banków spółdzielczych? Na prawdę starzy ludzie i emeryci mają tyle pieniędzy że te banki mają sens funkcjonowania? Weźmy na przykład taki Bieszczadzki Bank Spółdzielczy w Ustrzykach Dolnych jedna placówka w Ustrzykach dolnych i co zachodzi w głowie człowieka który idzie do takiego banku i tam zakłada konto? Co ten bank ma do zaoferowania więcej niż na przykład nie wiem pko bp. Jeszcze rozumiem że ktoś mieszka na wsi i nie ma zbytnio banku do wyboru i nie może gdzieś indziej jechać i nie ogarnia internetów no to wtedy taki emeryt może wybrać taki bank no ale w takich ustrzykach dolnych jest oddział pko bo i pekao więc są inne banki do wybory moim zdaniem lepsze. W takim banku spółdzielczym lokata oprocentowana na 2% maks jak tam można trzymać jakieś większe pieniądze niż 10k zł? Nie wiem może kredyty lepiej oprocentowane albo coś. No ciekawi mnie jak to jest możliwe że ten banki funkcjonują i to się opłaca po prostu. Może ktoś z was ma tam konto i może powiedzieć dlaczego akurat w takim banku spółdzielczym?

#banki #bankowosc #pieniadze #rozkimna #bank #pytanie #przemyslenia #przemysleniazdupy
zeszyt-w-kratke - Zastanawiam się kto korzysta z tych banków spółdzielczych? Na prawd...

źródło: 2(1)

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
większość rolników i sporo firm z branży rolniczej, zdziwiłby się ile ludzi tam ma konto


@bonczur: no właśnie nie dziwię się tylko pytam, dlaczego mają tam konto rolnicy akurat jak się wejdzie na stronę banku to rzeczywiście widać ofertę dla rolników ale co taki bank ma do zaoferowania rolnikom czego nie ma nie wiem mbank albo pko bp
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: Spodziewam się, że taki mały lokalny bank daje możliwość lepszego kontaktu i załatwienia spraw - nie musisz się przebijać przez 10 departamentów i odbijać od infolinii, tylko stosunkowo łatwo jest porozmawiać z kimś faktycznie decyzyjnym. Prowadząc jakiś lokalny biznes to może być bardzo pomocne, bo taki bank będzie pewnie dużo bardziej elastyczny i wyrozumiały. Oprócz tego oczywiście lokalizacje placówek w miejscowościach, gdzie żadnych innych banków nie ma.
  • Odpowiedz
rozumiem jak zarabia bank, ale ja patrzę też z perspektywy klienta, a bank żeby miał pieniądze na udzielanie kredytów musi nagonić ludzi na lokaty.


@zeszyt-w-kratke: Niby banki muszą mieć określoną wartość rezerw, ale banki spółdzielcze mają ich minimum lub są poniżej. Najlepszy interes robi się pożyczając pieniądze na niski procent z NBP i udzielając ich na wysoki.
  • Odpowiedz
i nie ogarnia internetów no to wtedy taki emeryt może wybrać taki bank no ale w takich ustrzykach dolnych jest oddział pko bo i pekao więc są inne banki do wybory moim zdaniem lepsze


@zeszyt-w-kratke: czesc bankow spoldzielczych ma obsluge subskrybcji z poziomu aplikacji mobilnej (czyli blokujesz na poziomie banku, cos co inne banki probuja wprowadzic) oraz spora czesc bankow spoldzielczyc ma obsluge kluczow sprzetowych (cos co jeszcze ING ma).
  • Odpowiedz