Wpis z mikrobloga

Ile kosztuje odbudowa zęba po leczeniu kanałowym? Miałem robiona górną lewą 5 kanałowo i protetyk zaproponował by założyć koronę porcelanową gdzie łączny koszt to 2600 zł, luxmed stomatologia. Czy oni czasem nie próbują mnie naciągnąć na kasę? Kanałowka 1200 zł a dwa razy więcej odbudowa, czy to normalne ceny? Czy może jakimś innym kompozytem to można odbudowac?
#zeby #stomatologia #luxmed #zdrowie #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
@Sebb521 Jak ci #!$%@?ł zęba do leczenia to powinien ci go naprawić za darmo, wiesz, w medycynie to tak działa że jak otwierają ci czaszkę czy klatkę piersiową to potem robią wszystko żeby nie było śladu oprócz blizny, a nie czekaj, zesrałem się, to polak dentysta który za #!$%@? zęba do leczenia potem bierze pieniądze za jego odbudowę. #!$%@?ć polskich dentystów do spodu
  • Odpowiedz
@Sebb521 nie, mój komentarz był ironiczny, po prostu #!$%@? mnie to że masz chłopa po studiach z podatków ludzi który musi #!$%@?ć ci zęba żeby coś tam naprawić a na samym końcu chce pieniądze za to że #!$%@?ł ci zęba i teraz go łaskawie naprawi ;)
  • Odpowiedz
@Notabene: przecież to normalne, że po kanalowce proponuje się taką obudowę na ząb, żeby było coś innego, niż ten ulep na UV (żywica, czy co to tam jest), mi też proponowali, ale w medicover, tylko mam węża w kieszeni i nie zrobiłem.

W ogóle kanałówka w luxmed za 1200 to mega tanio.
  • Odpowiedz
@macan

Kolejny który nie rozumie że to nie powinno być normalne. To tak, jakby lekarz który musi wyłamać ci źle zrośnięta rękę, po wykonaniu łamania chciał pieniądze za złożenie xd
  • Odpowiedz
@Sebb521: a to może dlatego mi się powaliło, bo ja robiłem powtórna medicover xd a tą pierwszą robiłem u jakiegoś randoma nigdy więcej, w tych molochach jak luxmed i medicover stomatologia (w tym przypadku endodoncja, bo oni to #!$%@? odróżniają) jest na top poziomie, tylko trzeba też bulić.
  • Odpowiedz
Jak ci #!$%@?ł zęba do leczenia to powinien ci go naprawić za darmo,


@Notabene: XDD

Przecież tu chodzi o odbudowe protetyczną. Zazwyczaj zwykła odbudowa tzn plomba jest już wliczana w cene leczenia kanałowego.

Kolejny który nie rozumie że to nie powinno być normalne. To tak, jakby lekarz który musi wyłamać ci źle zrośnięta rękę, po wykonaniu łamania chciał pieniądze za złożenie xd

Odpowiedz


@Notabene: głupszej rzeczy już dziś nie przeczytam
  • Odpowiedz
@Sebb521: tylko nie luxmed. Idź zrobić koronę gdzie indziej.

Kanałówka robiona przez jedną osobą i korona robiona przez dentystę i pracownię protetyczną. To chyba normalne, że to drugie jest droższe, prawda?
  • Odpowiedz
@Notabene: ale w jaki sposób według ciebie rozwalił zęba? Musiał być wcześniej w złym stanie, skoro potrzebował endo. Jak już to ściane zęba się odbudowuje przed leczeniem kanałowym, bo są zniszczone przez próchnicę, a potem jedynie kończy naprawę tego co już było zniszczone.
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw: Dlaczego nie luxmed, źle robią czy drogo? Może coś polecisz, okolice Katowic? W luxmed miałem dwie kanałowki i dentysta sprawiał wrażenie bardzo profesjonalnego, próchnica też wyleczona w luxmed, akurat na to miałem zniżki. Czy taka odbudowę muszę zrobić od razu czy mogę poczekać parę miesięcy? Zapomniałem spytać dentysty…
  • Odpowiedz
@Sebb521: Trochę drogo. U najlepszego dentysty u mnie w mieście ostatnio robiłem dwa złamane zęby przednie górne, to za całość z kanałowym i porcelanowymi koronami całość mnie wyszła jakieś okolice 4k. 2200 za dwie korony, kanałowe liczył chyba 500 za dwa zęby, potem chyba je zatruwał czy coś to kolejne 500 liczył, przed samym założeniem zakładał rurki w zęby i chyba plombował + szlifował - to też jakieś 500zł.
  • Odpowiedz
@Sebb521: źle i drogo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wymuszają czas pracy, który jest często za krótki, oszczedzają na wszystkim i stosują dziadowskie materiały. W Katowicach np. 4dent. Lepiej od razu, ale jak ząb wyłączony ze zgryzu to nic się nie powinno wydarzyć przez te kilka miesięcy.
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw: dzięki za info, tym zębem raczej mało gryzę, jeszcze jedno pytanie bo mam założony opatrunek, czy jeśli chce odbudować zęba za 3 miesiące to teraz jak najszybciej założyć plombę?
  • Odpowiedz