Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Moglby mi kto wytlumaczyc po co istnieja w Polsce agencje pracy?

Jak pojechalem kiedys do UK do Londynu, poszedlem do pierwszej ktora byla najblizej i zaoferowali mi kilka ofert pracy, od strzala, dla kogos kto nie jest robotnikiem wykwalifikowanym. No ale Londyn to wielkie miasto wiec i pracy duzo. Pare lat pozniej wyjechalem do Holandii do znajomego, miejscowosc kilkanascie tysiecy mieszkancow. Poszedlem znowu do pierwszej lepszej agencji i dostalem znowu kilka ofert, glownie rolnictwo i magazyny. Wzielem te ktora byla najblizej i pracowalem i bylo spoko.

A w Polsce?

Mieszkam w miescie wojewodzkim, bylem w kilku. Pierwsza zatrudnia tylko programistow i ludzi z IT, druga miala obecnie tylko oferty dla budowlancow, trzecia dla szeroko pojetego personelu medycznego a czwarta nieczego obecnie nie miala. Przeciez gdybym byl budowlancem, programista czy lekarzem to nie potrzebowalbym zadnej agencji zeby znalezc sobie prace xDDDD

Czy w Polsce w przeciwienstwie do krajow zachodnich pracodawcy zatrudniaja robotnikow niewykfalikowanych bezposrednio przez ogloszenia a nie przez agencje?

#praca #agencjapracy #zatrudnienie· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
Czy w Polsce w przeciwienstwie do krajow zachodnich pracodawcy zatrudniaja robotnikow niewykfalikowanych bezposrednio przez ogloszenia a nie przez agencje?


@mirko_anonim: No zazwyczaj chodzi o to, żeby nie mieć pracownika, a żeby miał kto pracować (np. ktoś zatrudniony przez agencję nie założy Ci związku zawodowego, możesz go zwolnić z dnia na dzień) Ew. np. w przypadku niektórych firm IT czasem chodzi o to, żeby faktura była wystawiona przez firmę z tego samego
  • Odpowiedz