Wpis z mikrobloga

@Normie_Lurker: dla mnie bardziej od zjedzenia przetworzonych robaków obrzydliwe jest jedzenie np. karmionego paszą z antybiotykami kurczaka, który przez swoje krótkie życie jedynie brodził w odchodach własnych i kolegów w klatce 30x30 cm.
  • Odpowiedz
@Normie_Lurker: ciekaw jestem, ile robactwa zjada przeciętny człowiek, który nie ma w menu owadów? Mam na myśli te wszystkie robaki przypadkowo zmielone np. W mące, bo przecież niemożliwe jest, aby przy przetwarzaniu żywności na taką skalę nic się nie "przemknęło". Ktoś ma z tym problem?
  • Odpowiedz
wcześniej nastąpi ukrainizacja Polski,


@Normie_Lurker: raczej nie, ale następnym razem spróbuj użyć argumentów, zamiast robić chochoła i dzielnie go pokonywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@znikam5: ej #!$%@? nie klatce 30x30 bo te na mięso chodzą wolno po budynku jedyne minus że mają małą przestrzeń a po za tym nie musisz #!$%@?ć kurczaka bo te robaki to myślisz że na lekach nie są i paszach,pozdro dla takich jak ty co myślą że jak kurczak będzie rok chodził i nie bd leczony to będzie ktoś go kupował(z racji słabej jakości mięsa i ceny) i ktoś będzie
  • Odpowiedz