Wpis z mikrobloga

#napoleon
Ehhh, co to jest...
Za duży nacisk na Józefinę. Brak pokazania kampanii Włoskiej (gdzie od niej tak naprawdę wszystko się zaczęło). Brak powiedzenia o co chodziło w systemie kontynentalnym. Świetnie przejście, gdy w jednej scenie Napoleon kumplował sie z carem, a scenę później już idzie na Moskwę.

No i wiek strasznie mi nie grał. Phoenix ma już z 50 lat. A serio Napoleon to był jednak trochę szczyl. Ile on miał lat, gdy został cesarzem? Z 35? Już o początku całA na filmie to wyglądał jak już doświadczony 40-50latek. A to jednak dużo mówi o jego ambicji. Że tyle osiągnąl w tak młodym wieku.

Imo film byłby o wiele lepszy, gdyby się skupił na jednym wycinku, a nie próbował upchnąć cały życiorys. Np tylko kampania włoska albo tlyko 100 dni Napoleona. Bo cały jego życiorys to bardziej materiał na serial a nie na film.

Mam nadzieję, że wersja reżyserska trochę to uratuje. Choć z tego co słyszałem, to wycięte sceny skupiają się na Józefinie :/

Zawiodłem się strasznie :C

Trailer total wara wzbudził u mnie więcej emocji niż ten film. No i szkoda, że nie po francusku.
https://www.youtube.com/watch?v=q7RHiyWHuV0
  • 5
  • Odpowiedz
@Movet: @model_wygenerowany_na_wykoppl bardziej tak się kończy tworzenie 1 filmu historycznego na temat danej osoby z bardzo gigantyczną biografią. To było oczywiste, że zabraknie dużo rzeczy. Co wy oczekiwaliście, że chłop wam w 2-3h przedstawi całe życie od A do B, Napoleona? Takie coś by się nadawało minimum na 3 części, a nie ulepione w 1 części + niezapominajcie o wersji reżyserkiej. Kto wie być może wasze agresywne wytykanie palcem na błędy
  • Odpowiedz
bardziej tak się kończy tworzenie 1 filmu historycznego na temat danej osoby z bardzo gigantyczną biografią.


@dawidczeta: w kontekście tego filmu to co piszesz to bzdura. Jakby scott miał 10 godzin to by zrobił jeszcze większy syf. Prawdą jest natomiast że jedna bitwa zasługuje na jeden film. Co mówić o całym życiu.
  • Odpowiedz