Wpis z mikrobloga

Bawią mnie krzyki konfiarzy, że mając tak wspaniałą konfederację ludzie głosują na Po, PiS, Hołownię czy Lewicę. A może konfa jest tak marna, że wyprzedza brakiem atrakcyjności lipnym programem nawet betonowe partie? Jestem dawnym exkorwinistą i to takim, któremu nagle nie nawróciło się na lewicę. Był moment, że skręciłem w libertarianizm po rozczarowaniu korwinem, a gdy libertarianizm na polskich forach został skażony trucizną konserwatyzmu zatrzymałem się dla samego siebie na anarchoindywidualizmie. Ale bez skręcania w inny temat.
Co ma do zaoferowania konfederacja? Ostatnio wyszło szydło z worka, że jednak nie będą radykalnie obniżać podatków, ba, nawet nie będą likwidować 500 plus. Więc w praktyce jesteś nieubezpieczony, tyrasz w januszexie za pensję poniżej najniższej krajowej a od tego kapitan państwo ( możliwe że z monarchią pana brauna, bo król, pasożyt musi być) podpieprza ci jeszcze z głodowej pensji hajs.
Ostatnio był filmik jak Cejrowski się pultał, że Polacy, niewdzięcznicy nie chcieli propozycji Brauna że wychodzimy z Unii i kosztem niższego poziomu życia ( jakby Polska w UE była nadal bogata jak np Niemcy) Polacy są "nIePoDlEgLi" Czyli narodowe niewolnictwo na januszexy i poziom życia jak w rosyjskiej prowincji.
Obyczajowość pominę już z rozpisania się, bo nawet jako facet w konserwatyzmie jestem niewolnikiem poboru np wojskowego, muszę dla narodu spłodzić niewolników fiskalnych.
Zastanawiam się jak takie cuś miało to szczęście, że jest w sejmie. Przecież przy konfie nawet PiS wypada bilion razy lepiej, a wiemy jaki PiS jest. Wiec nie konfiarze: Polacy nie są z radością głosować na Hołownię, PO, PiS czy Lewicę tylko po prostu wasza konfa jest... jeszcze gorsza. A trzeba się postarać by miernością wyprzedzić sejmowy postokrągłostowłowy beton. #bekazkonfederacji #bekazprawakow #konfederacja #polityka
  • 19
@Jarkendarion nie zapominaj o obyczajówce i roli Kościoła - Konfederacja Gietrzwałdzka, małżeństwa nierozerwalne, aborcja zakazana w każdym przypadku, za in vitro też będzie Sztum, pewnie i antykoncepcja będzie zakazana, geje będą notowani w publicznym rejestrze, czyny homoseksualne będą karane batożeniem. To wszystko były oficjalne postulaty Konfy i to w kraju, który mocno się laicyzuje i w którym już tylko 5 % młodych jest praktykująca.
@Jarkendarion: też tego nie czaję. Według nich jedynie oni mają rozum i potrafią samodzielnie myśleć, a prawda jest taka, że to cała reszta potrafi zobaczyć hipokryzję i kłamstwa tej zgrai.

Ale najśmieszniejsze są ich próby bronienie tych gamoni i tak giętkie kręgosłupy, że nawet jak są zaproszeni do rozmów o koalicji i na nie idą, to tak naprawdę szachy 2137D z ich strony xD jeszcze mówią, że Bosak mówiąc, że rządu
@Jarkendarion: Zobacz sobie jaką świadomość polityczną mają ludzie, szczególnie ci co oglądają tylko tv. Zrób prostą sondę na ulicy i się spytaj czy kogoś znają więcej niż pis i po.
@Jarkendarion: xD konfiarze krzyczacy ze koalicja ma sprzeczne poglady i sie rozpadnie podczas gdy Memcen mowi ze konfa nie ma zamiaru jechac do premiera, a w tym samym czasie kato-szurska czesc konfy smig na kawke do premiera - niby rozmawiac o problemach na granicy xD Ponawiam : ONI poszli rozmawiac o rozwiazaniu problemu na granicy z czlowiekiem ktory nic nie moze aktualnie zrobic xD

I Tak to z bosakiem jest jak
Jestem dawnym exkorwinistą...


@Jarkendarion: dla konfederatów coś takiego nie istnieje. Oni uważają, że jak ktoś raz poparł tę opcję, to jest ona tak wspaniała, że z tego się nie wychodzi (jak z grupy jamnikowo). Ileż to razy gdzieś wspomniałem, że np kiedyś głosowałem na konfę, czy korwina jeszcze przed konfą. Zaraz wyskakiwał jakiś konfederata z hasłem A JAK KIEDYŚ GŁOSOWAŁEM NA PEŁO/LEWICĘ bla bla bla. Z nimi nie ma dialogu. Albo
@Jarkendarion: o konfie nie ma co już dyskutować, jeśli nie rozpadnie się pod wpływem różnic wewnętrznych to zostanie partyjką gibiącą się na granicy progu jak PSL czy Lewica, ponieważ efekt świeżości, który dał im kilka miesięcy temu 15% w sondażach już raczej się nie powtórzy. Do tego jeśli rząd Tuska nie będzie odwalał jakiś grubych jazd istnieje szansa, że Konfa potknie się o próg, bo efekt partii protestu też nie zadziała.
cież przy konfie nawet P


@Niebadzsmokiem: @Jarkendarion damn, jakbym czytał o sobie. Takich post-kucy jest cała masa, zwłaszcza na fb na 'niskich składkach'. Część z nich działa na rzecz powstającej partii Dobry Ruch, która łączy wolność światopoglądową i gospodarczą - czyli partii, której brakuje obecnie na rynku politycznym. Ja też kiedyś wspierałem korwina, tylko w pewnym momencie ten liberalizm przestał tam istnieć - wyłonił się konserwatyzm i nacjonalizm skrajny. Ja sam
@Jarkendarion: @maximilianan @Filipterka25 jeśli ktoś jest już w tym wieku, że powinien by wyrosnąć z korwinizmów, ale mu się nie udało, to nie ma w gruncie rzeczy sensu dyskutować z takim osobnikiem o konfie. To jest jak religia dla nich; nie ma znaczenia co i dlaczego ta partia w rzeczywistości robi i proponuje, nie ma znaczenia nawet kto ją osobowo reprezentuje. Partia jest nieskazitelna i dobra.

Taki mental determinuje, że stare
Wiec nie konfiarze: Polacy nie są z radością głosować na Hołownię, PO, PiS czy Lewicę tylko po prostu wasza konfa jest... jeszcze gorsza.


@Jarkendarion: Dlaczego uważasz, że "Konfa jest jeszcze gorsza"? Konfederacja skupia wszystkie najbardziej rozsądne poglądy i to zarówno na gospodarkę jak i na kwestie ustrojowe i światopoglądowe. Idea Konfederacji jest taka, żeby iść szeroko, to znaczy na Konfederację powinni głosować zarówno libertarianie, wolnorynkowcy, konserwatyści jak i narodowcy. W przeciwnym