Wpis z mikrobloga

#router #sieci #siecikomputerowe #informatyka
Witam bardzo serdecznie.

Posiadam w swoim domu dwa router'y (A w zasadzie raczej modem/router TP-Link Archer v400). Od niedawna mam internet światłowodowy od Orange, dostałem funbox'a 3.0, 300 Mb/s i jest on umieszczony piętro niżej, bo tam jest poprowadzony światłowód przez pomieszczenie garażowe. Natomiast drugi to Router TP-LINK Archer VR400 służący można tak to nazwać chyba bardziej jako Acces Point i od niego wychodzą dwie sieci, z czego jedna i druga w paśmie 2.4 GHz oraz 5.0 GHz i on znajduje się na górze, na piętrze w pokoju jakieś 10 m od mojego stanowiska komputerowego, gdzie normalnie korzystam w innym pokoju (swoim) z tego internetu, niestety nie mam połączenia bezpośrednio po kablu Ethernet do swojego komputera, ponieważ mam uszkodzone gniazdko komputerowe u siebie, więc korzystam z WiFi. Aczkolwiek, czasami (nie zawsze) gubi zasięg obojętnie czy to 2.4 GHz czy 5.0 GHz pasmo.
Zastanawiamy się z rodziną nad zmianą tego Archer'a. Czy byłby ktoś w stanie polecić jakiś dobry za nieco wyższą kwotę niż ten obecny router aka modem co jest warty i z jakimś uzasadnieniem dlaczego taki, a nie inny? Czy innego TP-Linka czy MikroTika czy ASUS'a itd. itd.
Budżet do 650 zł najlepiej. Głównie chodzi o to, żeby nie było takiego kłopotu z WiFi, bo na obecną chwilę tak jak wspomniałem nie jesteśmy w stanie naprawić gniazdka komputerowe żeby mieć internet po kablu Ethernet. Mieszkamy w domu połączonym szeregowo.
  • 4
@yhbgrobdoivbvwamsv: Potrzebny router, bo w przyszłości może uda się naprawić gniazdka, a poza tym korzystamy z telefonów i telewizorów po WiFi, i tak w ogóle z serii Omada to znacznie większy budżet byłby potrzebny niż 650 zł.
ponieważ mam uszkodzone gniazdko komputerowe u siebie, więc korzystam z WiFi.


@xchomiczo: Są karty sieciowe Ethernet pod PCIe i USB, jak USB 3.0 to są też gigabitowe. Dla chcącego nic trudnego, a zawsze będzie lepiej jak po koślawym WiFi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)