Wpis z mikrobloga

Na kogo najlepiej się przebranżowić w IT?
Czy w nowym roku będą w końcu oferty dla juniorów?
Żeby było najłatwiej i praca spokojna bez nerwów.
Teraz jestem inżynierem symulacji w automotive, ale mam dosc tej pracy bo nie ogarniam tych rzeczy z elektroniki i widzę że się nie nadaję.
Myślałem że może admin #linux ale nie ma w ogóle ofert dla juniorów to może jakieś #programowanie
A i skończyłem 3 lata studiów informatycznych ale nie mam dyplomu bo zacząłem mieć problemy ze zdrowiem i używkami

#pracait #it #informatyka #linux
  • 30
  • Odpowiedz
@thority: No tak, ale programiści, Devopsi, admini mają duży crunch, sprinty i ogólnie atmosfera #!$%@?. Helpdesk miewa często #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fervi: to chyba zalezy od czlowieka, bo jak sie to mowi, "roboty nie przerobisz" i cyk zamykamy stacje robocza / lapka
  • Odpowiedz
@xede: Racja, ale potem sprawdzają ile zadań zrobili cruncherzy, ile Ty i jesteś do odstrzału ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@fervi: bylem w typowym korpo i robilem tickety, jesli wynikiem ma byc ilosc to slabo to wyglada, bo czasami jeden ticket potrafilbyc rozbity na dni itd itd
  • Odpowiedz
@fervi: @xede

Ja już na rozmowach się pytam jacy są ludzie w zespole. Jak są starsi co mają rodziny itd to może być normalne tempo w Sprintach. Radzę unikać zespołów gdzie są tzw. młode rozhukane byczki świeżo po studiach 2-3 lata expa lub toksyczni „pasjonaci”. Wtedy ciężko dotrzymać tempa na Sprincie xDD Byłem tam i wiem. Już nigdy więcej.
  • Odpowiedz
@exori_vis: znalem takiego mlodego gniewnego, nie mial nawet studiow skonczonych, 3 linia wsparcia, mlody chlopak, a ze nie mial nic innego poza robota do roboty to ciezko z nim bylo, na szczescie nie bylo agile w tym projekcie
  • Odpowiedz