Wpis z mikrobloga

#technologia #sztucznainteligencja #rozkminy

Mam 35 lat. Od urodzenia znam telewizor (albo rozszerzajac: ekrany jako takie) i od zawsze są dla mnie czymś oczywistym.

Z perspektywy moich Rodziców nie zawsze tak było. W ich życie telewizja wkroczyła w pewnym momencie. Ale od zawsze znają elektryfikację, czy motoryzację, czego już nie można powiedzieć o moich Dziadkach.

Dla moich dzieci banałem i oczywistością od zawsze będzie to, że z techlologia można się komunikować językiem naturalnym i odbierać przystępne z perspektywy człowieka informacje zwrotne (nie kod na ekranie, nie diody czy wskaźniki ale słowa i obrazy asystenta ai).

Jak to pokolenie będzie podchodzić do tego typu asystentów ai u całej tej technologii? Z jednej strony będą wiedzieli, że są to sztuczne twory stworzone przez ludzi, ale z drugiej strony będą ich codziennością od początków świadomego życia.
  • 2
  • Odpowiedz
@Szloch: Swoją drogą jak sobie człowiek uświadomi jak bardzo tv wpłynęła na jego i całego pokolenia życie, to bywa to nieco szokujące. To jest niby banał, ale jeśli tak pomyśleć, choćby nad pokoleniem wychowanym na tv no to jest to niesamowite. W zasadzie to za sprawą telewizji odrzuciliśmy znaczną część stylu życia, który dla pokolenia naszych rodziców był normalny, zanegowaliśmy go, zaczęliśmy podążać w innym kierunku, mieć inne wzorce itd. Dla
  • Odpowiedz
  • 0
@niecodziennyszczon: gdyby wziąć nie tylko Internet jako taki, ale cała telekomunikację, to bym zaryzykował, że to jednak większa zmiana pokoleniowa, nawet w formie nawykow (ot choćby tak prozaicznych jak zakupy). Wszystko ciągle przyspiesza
  • Odpowiedz