Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Przedstawiam wam 6. pomysłów na poprawę funkcjonowania i bezpieczeństwa na Allegro. Głosujcie w ankiecie, jeśli się wam podobają to przekażcie te pomysły dalej, niech trafią do działu technicznego Allegro. Wykop wierzę w was, mamy misję! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Dodanie możliwości usuwania wybranego przez nas czatu z konwersacjami kupujących/sprzedających na Allegro oraz Allegro Lokalnie.

PRZED ZMIANĄ - Po kilku miesiącach czaty automatycznie są usuwane. Jednakże, gdy dużo sprzedajemy lub sprzedajemy wiele pojedyńczych rzeczy, to w ciągu tych kilku miesięcy, potrafi nazbierać się bardzo dużo czatów i później ciężko odnaleźć się w gąszczu starych czatów.

PO ZMIANIE - Możliwość usuwanie ręcznie wybranego przez nas czatu na Allegro i Allegro Lokalnie, np. po przez dodanie przycisku (x) przy danej konwersacji, a następnie "Usuń konwersację".

2. Zmiana w funkcjonowaniu aukcji.

PRZED ZMIANĄ - Kupujący po zakupie przedmiotu, zakańcza trwającą aukcje. W przypadku zakupu przez oszusta, aukcja która była promowana - wygasa, naliczana jest prowizja, traci się czas na jej odnowianie oraz czas na ponowne jej wypozycjowanie, a trzeba wtedy niepotrzebnie pisać do Państwa maila z reklamacją.

PO ZMIANIE - Dopóki sprzedawca nie zaakceptuje transakcji lub kupujący nie opłaci zamówienia, to aukcja będzie nadal aktywna. Takie rozwiązanie akceptacji transakcji, ma miejsce w konkurencyjnych serwisach takich jak OLX i Vinted.

3. Ukrycie kupującemu widoczności adresu e-mail sprzedawcy na Allegro Lokalnie po zakupie.

PRZED ZMIANĄ - Kupujący, a najczęściej niestety oszust, po zakupie otrzymuje nasz adres e-mail, na który bez problemu może wysłać wiadomość, link, wirus, phishing.

PO ZMIANIE - Wszystkie konwersacje, odbywają się bezpiecznie po przez czat Allegro Lokalnie.

4. Obowiązkowy nick dla nowych i obecnych użytkowników.

PRZED ZMIANĄ - Nowy użytkownik przy rejestracji otrzymuje losowo wygenerowany przez system nick typu: Client:000000000

PO ZMIANIE - Każdy nowy użytkownik posiada swój własny uniknalny nick. Obecny użytkownik z wcześniej automatycznie wygenerowanym nickiem typu Client:000000000 , otrzyma komunikat z wybraniem swojego nicku.Każdy użytkownik po przez swój unikalny nick, jest w łatwy sposób do zapamiętywania przez innych użytkowników. Jeśli podejrzewa się oszusta lub chce się go sprawdzić, to można wówczas znaleźć jego nick lub podobny w Internecie, aby sprawdzić czy przypadkiem nie figuruje na forach jako oszust.

5. Obowiązkowa weryfikacja wszystkich użytkowników w tym kupujących.

PRZED ZMIANĄ - Sprzedający, aby móc sprzedawać, są zobowiązani do obowiązkowej weryfikacji swoje konta, przelewając kwotę zwrotną lub za pomocą skanu dowodu. Kupujący natomiast, nie posiada obowiązku weryfikować autentyczności swoich danych konta oraz może bez problemu wysyłać wiadomości do każdego użytkownika i tym samym oszukiwać i wabić na inne komunikatory tj. e-mail, whatsapp itp. i wysyłać wirusy, linki, phishing.

PO ZMIANIE - Zmniejszy się liczba oszustów, ponieważ obowiązkowa będzie weryfikacja przelewem lub skanem dowodu, a to już jest utrudnienie dla potencjalnego oszusta. Zredukuje się ilość i częstotliwość wysyłania podejrzanych wiadomość oraz wabienia i przekierowania na inne komunikatory w celu wyłudzeń i oszustw.

6. Opracowanie nowej innowacyjnej metody wysyłki za pobraniem z koniecznością opłacenia kosztu przesyłki z góry.

PRZED ZMIANĄ - Jeśli uprzednio sprzedający umożliwi formę wysyłki za pobraniem, to kupujący może z niej skorzystać, a następnie nie odebrać paczki. Generuje to niepotrzebną stratę dla sprzedawcy.

PO ZMIANIE - Sprzedający będzie mógł ustawić, żeby koszt przesyłki pobraniowej był płatny z góry. Wszystko będzie za pomocą systemu, który będzie umożliwiał generowanie etykiety kurierskiej pomniejszonej o kwotę przesyłki pobraniowej, którą klient wcześniej opłacił. Przy doręczeniu, kurier wiedziałby, że ma pobrać kwotę pomniejszoną o koszt przesyłki pobraniowej. W ten sposób sprzedawca, nie będzie już dłużej stratny za przesyłkę pobraniową, w momencie kiedy klient nie odebrałby przesyłki, ponieważ opłacił ją wcześniej z góry.
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Przedstawiam wam 6. pomysłów na poprawę funkc...

źródło: 15412378549187

Pobierz

Czy podobają Ci się powyższe pomysły? Daj znać!

  • Zdecydowanie tak 16.7% (5)
  • Tak 20.0% (6)
  • Nie mam zdania 26.7% (8)
  • Nie 20.0% (6)
  • Zdecydowanie nie 16.7% (5)

Oddanych głosów: 30

  • 5
  • Odpowiedz
1. +
2. +
3. +/-
4. -/+
5. +
6. -, ciężkie w realizacji, bo przewoźnicy też często mają pobieranie kwot za zwrot do nadawcy
  • Odpowiedz