Wpis z mikrobloga

elo mirasy spoad tagu #mazda #mazda3 #motoryzacja #samochody słuchajcie w mojej maździe ostatnio z jakiegos powodu 3 razy z rzędu podczas jazdy (po ujechaniu około 2 km) włączyła się zólta ikonka "engine malfunction". 2 razy sama zgasła, za trzecim razem pojechałęm do mechanika żeby mnie podpiął pod komputer i wyskoczył mu błąd pod tą ikonką "próba kradzieży auta, auto unieruchomione" - z tym że nie było na szczęscie żadnej próby, ani auto nie stanęło/ nie bylo unieruchomione. Macie jakies pomysly? Jeszcze u mechanika nie byłem ale do tej pory ikonka nie zgasła, auto normalnie pali i jezdzi, moc silnika bez zmian. mam wersję MAzdy 3 z 2015 roku. ktoś cos podpowie?

Pytanie nr 2: czy polecacie jakis tani lokalizator GPS żeby wrzucic do auta i widziec gdzie auto sie znajduje w danym momencie - da sie cos takiego kupic za nie wiem 100 zł? zeby np. miało tydzień działania na baterii? nie mam pojecia zupelnie gdzie tego szukac
  • 3
@bez_szalu
1. Może immobiliser szaleje, bo nie spotkałem się z takim błędem nigdy.
2. Przeczytaj ten temat i z poprzednich podlinkowanych https://www.pepper.pl/share-deal-from-app/752670

Tam nawet w komentarzach sprzedają ludzie egzemplarze z poprzedniej promocji, a ja sam kupowałem chyba po 25zł i potwierdzam, że działają.
Na wbudowanej baterii działa mi ok. 3 tygodni

Tracker 20-30zł + karta sim, w play chyba 5zł na rok lub ew. Virgin 3zł/msc
Pytanie nr 2: czy polecacie jakis tani lokalizator GPS żeby wrzucic do auta i widziec gdzie auto sie znajduje w danym momencie - da sie cos takiego kupic za nie wiem 100 zł? zeby np. miało tydzień działania na baterii? nie mam pojecia zupelnie gdzie tego szukac


@bez_szalu: nie ma sensu, złodzieje mają zagłuszacze.