Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym pokoleniem Z, które rzekomo nie ma ciśnienia na prawo jazdy? Tak twierdzi Business Insider.

#ankieta #prawojazdy #samochody

Czy masz prawo jazdy i samochód?

  • Mam prawko, mam auto 62.1% (59)
  • Mam prawko, nie mam auta 9.5% (9)
  • Mam prawko, planuję kupić auto 4.2% (4)
  • Nie mam prawka i nie planuję robić 9.5% (9)
  • Chcę zrobić prawko, ale nie kupuję auta 1.1% (1)
  • Chcę zrobić prawko i kupić auto 2.1% (2)
  • Sprawdzam odpowiedzi 11.6% (11)

Oddanych głosów: 95

  • 15
@SendMeAnAngel: nie mam prawa jazdy i nigdy nie mialem.
Nie mam zadnego cisnienia zeby je miec. Kilka remontow ogarnietych bez samochodu.
prawie 20 lat kariery zawodowej u 7 roznych pracodawcow.
NIe widze potrzeby posiadania PJ czy samochodu.

Aaaa apomniaem - rocznik 1980 here wiec chyba nie do konca pokolenie Z? :PPP
@SendMeAnAngel: to chyba zależy od miejsca zamieszkania, w dużym mieście typu np. Kraków to na jedno wychodzi czy przejedziesz autobusem czy uberem czy taksówką czy nawet rowerem, ale na przedmieściach/wsiach to auto to trochę mus jest.
To jest masakra. Gdyby nie prawko to nie mógłbym np. wypożyczyć auta za granicą i sobie dojechać w miejsca, w których komunikacja nie istnieje.


@Nie_bede_mial_zony: Chetnie z Toba podyskutuje w tym temacie. Czesto spotykam sie z opiniami ze ludzie maja total mindfuck ze tak sie da.

Na przyklad ze 2 miesiace temu polecialem se do geteborga na weekend. Jak sie domyslasz - z lotniska na kwatere i cale zwiedzanie odbylo sie
A ciekawe jak byś objechał fiordy w Norwegii? xD


@Nie_bede_mial_zony: A wiesz ze objechalem? Z jakies 15 lat temu :)

Miras to ze ja nie mam auta i PJ nie znaczy ze nie mam znajomych. Taki urlopik zesmy se pierdutneli:
polska-litwa-lotwa-estonia-finlandia-norwegia-szwecja-dania-niemcy-polska. 7500km w 3 tygodnie.

Polecielismy do portugalii i potem auto na lotnisku. Cala portugalia ogarnieta.

Bylem tez autem w: serbia, macedonia, albania, wegry, slowacja, wlochy, niemcy, austria, chorwacja, BiH, slowenia,czechy.
Ale ktoś to prawko musiał mieć, żebyś tyle objechał.


@Nie_bede_mial_zony: No tak. Napisalem przeciez:

Miras to ze ja nie mam auta i PJ nie znaczy ze nie mam znajomych.


I jak wspomnialem - ja nie neguje prawka uwazajac ze to zlo. Ja dyskutuje na temat czy mi (a w konsekwencji komus innemu) to prawo jazdy jest niezbedne do zycia. Tylko o to mi chodzi. Ludzie nie potrafia zrozumiec ze nie kazdrmu
@gorzki99: No właśnie o tym mówię. Byłeś od kogoś zależny, a ja tego bardzo nie lubię. Mam możliwość wyjechania samemu i nie muszę oglądać się na znajomych :)

A co do przewożenia 20 kg worka gipsu zbiorkomem to no comment xD Wszystko można, jasne. Można też jeździć na rowerze do pracy 15 km jak jest -20 stopni. Co kto lubi.
Byłeś od kogoś zależny, a ja tego bardzo nie lubię.


@Nie_bede_mial_zony: Akurat ci od ktorych "jestem zalezny" to osoby z ktorymi sie znam ponad 30 lat. Nie ma mowy o zaleznosci.

Ale raz byla ciekawa sytuacja - w styczniu urodzil im sie synek (jestem chrzestnym pomimo ze wiedza ze ja ateista:P wiec widzisz ze dosc dobrze sie znamy i o zaleznosci nie ma mowy) wiec sila rzeczy wspolny wyjazd na narty