Wpis z mikrobloga

Mirki z #budownictwo #budowadomu #okna

Jak tymczasowo najlepiej zastąpić parapet zewnętrzny? Problem jest taki że musimy czekać na decyzję Pani konserwator odnośnie koloru parapetu, bo jest to kamienica. Czym tymczasowo najlepiej odizolować okno od spodu? Wieje nam trochę bez tego parapetu, a piankowanie tego nie jest najlepszym pomysłem bo później jest duży problem z usunięciem tej pianki spod okna w celu montażu parapetu. Wełna izolacyjna zda egzamin, czy słońce może uszkodzić wełnę tak samo jak uszkadza piankę?
  • 15
@mejteusz: jaki problem z usunięciem pianki? Pianka bardzo łatwo schodzi nożykiem do tapet, a nawet są specjalne środki do usuwania piany montażowej. Od biedy możesz wziąć kawałek styropianu i tylko zapianować po bokach i od spodu - nie będzie wiało, ale ciepło nadal będzie uciekać przez mostki termiczne.
  • 0
@jakis_login: Z tym że będzie uciekało to musi i tak czekać na zrobienie elewacji wszystko, to stary budynek i średnio jest z konserwatorami zabytków obecnie... Chcę doraźnie na ten sezon zimowy zaizolować okno bez parapetu, tam jest trochę pianki ale to pianka stricte montażowa do stolarki okiennej, od dołu okna od zewnątrz mam właśnie 0 izolacji i dziury w murze...
@jakis_login Okej, wszystko jasne, sorry za moją niewiedzę ale remont pierwszy raz jest robiony i się uczę Mirku. Także odnośnie zdjęcia co mi zostaje to między starą pianką a ramą okna jakoś to styropianem oblecieć i przypiankowac to i powinno być lepiej, mam nadzieje przynajmniej.
te otwory podłużne które są w ramie okna od zewnątrz - one nie powinny być zaślepione?


@mejteusz: powinni dać zaślepki otwarte dołem dla estetyki, upomnij się to ci dadzą i sam założysz, one kosztują grosze