Wpis z mikrobloga

685 + 1 = 686

Tytuł: Rytmatysta
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788374808385
Tłumacz: Anna Studniarek-Więch
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: 320
Forma książki: książka
Kolejna pozycja od Sandersona, która z Cosmere nie ma nic wspólnego. Spodziewałem się tutaj klimatów bardziej współczesnych, gdzieś bliżej Nju Jorku. Z tym pierwszym pomyliłem się o cały wiek, z drugim trafiłem tylko orientacyjnie - cała geografia i historia są luźno inspirowane naszym światem.
Przechodząc do samej treści: czytało się to całkiem sprawnie i przyjemnie, momentami było jednaj ciut naiwnie i infantylnie. Tak jak na początku wydarzenia szły swoim raczej swobodnym tempem, tak pod koniec wszystko zaczęło pędzić jak student na pociąg. Na spokojnie książkę tę można by rozciągnąć o jakieś 50% (może nawet trochę więcej), aby następujące po sobie rewelacje w końcówce miały jednak trochę przestrzeni na odpowiednie wybrzmienie, a nie zasypywały czytelnika jedna po drugiej.
Dużą zaletą "Rytmatysty" jest wystepujący w nim system magiczny - na pozór prosty, pozwala jednak na ogromną swobodę działań. W przeważnie zrozumiały sposób ukazywały wszystko ilustracje na początku każdego rozdziału.
Lekturę tej pozycji jak najbardziej polecam, sam z chęcią przeczytam kontynuację, jeżeli Brandon znajdzie czas na jej napisanie między setką swoich innych serii. Przy odrobinie starania i lawirowania mógłby z tego być drugi Potter.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #sanderson #wydawnictwomag #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Cerber108 - 685 + 1 = 686

Tytuł: Rytmatysta
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantas...

źródło: 756735-352x500

Pobierz
  • 1