Wpis z mikrobloga

Prawdziwe zawłaszczanie kulturowe
Afrocentryści uważają, że starożytni Egipcjanie byli czarnoskórzy, a ja w swoim filmie pokazuję, że się mylą. Bazuję na opracowaniach i starożytnych źródłach. Zapraszam wszystkich zainteresowanych historią i poszukujących wiedzy.
Uszanowanie.

Czy według Herodota antyczni Egipcjanie byli czarnoskórzy? Afrocentryzm w natarciu | Moja Herezja #2
#historia #egipt #starozytnosc #rasizm #nauka
  • 8
@Swiety_Judasz: uważam ze rozciągnięcie tego twierdzenia na cały okres trwania panstwa w oparciu o Herodota jest dość oryginalnym pomysłem- koles urodził się nieomal 3000 lat po powstaniu Egiptu.

Jego czasy są bliższe powstania pierwszego mc donaldsa niz początkom Egiptu.
@moll: Nie ja nadałem im taką nazwę. Ja tylko powtarzam za innymi, także za nimi samymi jak się określają.
Chodzi o to, że Afryka stanowi centrum, Afryka, która w domyśle jest czarna, więc stąd Egipt musiał też być czarny. Niejako też uważają, że to dzięki Afrykańczykom w dużej mierze powstały cywilizacje europejskie.
@Swiety_Judasz: północna Afryka to nie ludy negroidalne, o ile dobrze się orientuję i pamiętam mapki z geografii, więc odwoływanie się do nieco dalszych okolic w kontekście delty Nilu powoedziałabym że słabe