Wpis z mikrobloga

Czy ktoś lał klej do skrzypiacego zamka paneli ? trzaskają mi panele, co mam zrobić? ratunku #remontujzwykopem
mam wszystkie odległości jak trzeba nie o to chodzi, ciut krzywa podłoga i są miejsca gdzie minimalnie "chodzą" 2mm ugiecia wystarczy aby byl trzask jak sie zle stanie
  • 19
@kropek: jeśli panele są położone tak, że występują 2mm ugięcia, to to jest totalnie spierdzielona robota i nic z tym nie zrobisz, sklejenie zamkòw da tyle, że te się zwyczajnie rozłamią, o ile już wyłamane nie są.
@kropek: to wszystko zalezy co sie stalo z panelem, jesli tylko skrzypi ocierajac sie jeden o drugi to olej zalatwi sprawe i nie bedzie skrzypiec, jesli sie wylamaly zamki no to moze byc tak jak mowisz
@Miszcz_Joda użyłem silikonowy z allegro trzaski dużo większe skrzypienie zniknęło ale skrzypienie było w 1 miescju trzaski są na połowie łączeń krótszych tam gdzie niebieski zamek panelowy on się slizga
@Miszcz_Joda też mam w drugim mieszkaniu nieco starsze które nie miały tych gównianych plastikowych zamków i też nic a nic nie strzela może się zdarzy jak się nie chodzi przez 2 tygodnie i zimno i pierwsze przejście to trzaski ale to rzadkość natomiast inna sprawa że są krzywizny i panele pracują 8mm ugięcia na 5 metrów szerokości i długości i jak się idzie to się pręży trzaska