Wpis z mikrobloga

"USA wprowadzają sankcje wizowe dla Rosjan - podała agencja AP. "

po czym czytam

"Przywódcy krajów UE zamknęli się na sali obrad, rozpoczął się szczyt. Ale już wiadomo, że ze względu na mocny opór Holandii, Włoch i Niemiec (zwłaszcza tego ostatniego kraju) nie będzie prawdopodobnie konsensusu w sprawie twardych sankcji wobec Rosji."

USA mają większe jaja od przywódców naszej kochanej UE :D

#ukraina #rosja #krym #sankcje
  • 11
  • Odpowiedz
@BPapa: Przeciez Niemcy sa strategicznym partnerem Rosji, to jak moga chciec sankcji? Nie wspomne juz o konsekwencjach dotyczacych gospodarek "panstw-filarow" ue.
  • Odpowiedz
@3nriqu3: większe straty to będą mieli jak Rosja zrobi z państw bałtyckich w najbliższym czasie swoją główną strefę wpływów. Już nie mówiąc o tym, że się cykają - podczas tego szczytu powinien wystąpić jakiś profesor historii, który omówiłby im dzień po dniu "Jak rozpoczęła się II wojna światowa".
  • Odpowiedz
@BPapa: profersor historii? oni maja sztab profersorow historii d/s pisania i interpretowania historii tak jak im pasuje. naiwnie bierzesz rosjan za niedouczonych idiotow tymczasem to nieprawda - oni po prostu od dziesiecioleci byli uczeni swojej wersji historii a na nami sie lituja ze tak nas zmanipulowano.
  • Odpowiedz
@can2011: Chodziło mi o szczyt UE nie o Rosjan - o tych drugich to mogę podejrzewać, że są manipulowani, ale co do przywódców UE to mam wrażenie że brakuje im elementarnej wiedzy z zakresu wojen światowych...
  • Odpowiedz
@BPapa: tu tez sie nie zgodze. oni nie sa glupi czy niedouczeni - sa wyrachowani, asekuranccy, tchorzliwi, niezorganizowani ale raczej nie glupi...

edit: poza malymi wyjatkami - jak np estonski minister rozmawiajacy o strategicznych sprawach przez niezabezpieczona linie
  • Odpowiedz
@BPapa: mamy, jak najbardziej. moze nam to nawet na dobre wyjdzie (jesli oczywiscie nie przerodzi sie to w wojne). wszycy naiwnie zalozylismy ze w 21 wieku tematy zalatwia sie dyplomatycznie a wojny nas nie dotycza... pora przejrzec na oczy - wojna nas dotyczy i jesli bedzie to bedzie jeszcze bardziej drastyczna niz kiedys - bez poszanowania prawa miedzynarodowego (nieuzasadniona "interwencja"), wojennego (nieoznaczone mundury), z manipulacja na niespotykana skale (sztaby ludzi
  • Odpowiedz