Wpis z mikrobloga

#gry #pcmasterrace #starfield

W końcu ten pacz do Starfielda z oficjalnym DLSS wjechał. https://bethesda.net/en/game/starfield/article/3V830KanHH0I2zTIKraEih/starfield-update-1-8-86-notes-november-20-2023?utm_source=Community&utm_medium=twitter&utm_content=11867434006&linkId=249650794

Jutro będę testować pewnie, choć ci co testowali bete paczaa steam raportowali duzy wzrost wydajności nawet pomijając DLSS. Wiec dobrze, że optymalizacje poprawili (szczegolnie wzrost jest na GPU Nvidia bo jakoś dziwnie mała wydajnośc z tych grou była na premierze)
  • 8
@vulcanitu: Ja już tyle godzin w to przegrałem, że teraz miałem dłuższą przerwę. Planuje na dłużej wrócić jak już wydadzą narzędzia do modów i się zacznie poważne modowanie. Ale może na tym paczu trochę pogram. Powrótdo cyberpunka w dodatku jeszcze bardziej mi pokazał jak denerwują mnie słabe NPC w Starfieldzie. To moja największy zarzut do tej gry. Te sztuczne kukły psują imersje. Cyberek to jednak robi znacznie lepiej.
@vulcanitu: Tak chyba z każdym ostatnio wydanym tytułem. Ludzie albo się na jakiś czas nim ekscytują albo się z niego nabijają, mija magiczny okres dwóch tygodni i już wszyscy o tym zapominają. I tak do kolejnej głośnej premiery.

Oznaka posuchy na rynku gier. Nowe tytuły są tak bardzo średnie i nijakie że już nikomu nie zapadają w pamięć.
@supra107: Odpaliłem na chwile po tym paczu. Jezu, jaki skok wydajności na mojej 3080Ti. Nie tylko ze wzgledu na GPU ale i narzut na CPU zmniejszyli mocno. W neonie teraz mi fpsy lecą jak szalone do gory. Ogolnie teraz mam więcej fps na DLAA (czyli DLSS bez skalowania) niż miałme na tym pożal się boże fsr wczesniej albo na tym modzie z DLSS.
Skok wydajności jest ogromny.
@Variv: ja tam miałem dobre FPSY, pograłem z 30 godzin po czym wywaliłem, niesamowicie nudna i powtarzalna gra może się odbije jak się społeczność do niej dobierze ale wątpię czy będzie miała taką popularność jak skyrim

@supra107 tutaj pod tym względem wyjątkiem był baldur gate 3, pozamiatał i pokazał jak powinna wyglądać gra która nie jest robiona na odwal się od jej wydania gram i gram i ciągłe odkrywam coś nowego
@Radaka BG3 to złoto. Instant GOTY. Tylko też trzeba pamiętać jaki był cykl produkcyjny gry, gra była chyba 2 czy 3 lata we wczesnym dostępie.-To napewno znacząco pomogło twórcom. Czy każda może i powinna być we wczesnym dostępie i to tyle czasu? To dobre pytanie. Może to poniekąd dobry sposób?
Jakby Starfield miał wczesny dostęp to by im gracze wytknęli pewne rzeczy i może by to naprawili?
Wyobrażamy sobie TES6 we wczesnym