Wpis z mikrobloga

Czy Ameryka mogłaby sprawić że Ukraina wygrałaby tę wojnę?: TAK
Czy celowo tego nie robi: TAK
Czy Ameryka nie pozowali Rosji wygrać?: TAK
Czy to wystarczy mi abym spał spokojnie: TAK

Czy mam bekę z fajnokremlaków którzy myślą, że pisanie "uga buga i jak tam ukraińska ofensywa?" wywoła we mnie jakieś emocje: TAK
Xdd

#ukraina #wojna
  • 32
  • Odpowiedz
silna ukrainska armia jest dla nas dobra jako bufor, silna ukrainska gospodarka nie


@robertkk: Ja uważam tak samo to dlaczego mnie od ruskich onuc wyzywasz :/
  • Odpowiedz
Czy Ameryka mogłaby sprawić że Ukraina wygrałaby tę wojnę?: TAK

Czy celowo tego nie robi: TAK


@HlHl: Teza, że Ameryka celowo prowadzi politykę "Rosja ma nie wygrać, ale Ukraina ma tylko nie przegrać" ma ten słaby punkt, że taka polityka ma sens tylko w bardzo długiej perspektywie. A już w krótkiej perspektywie w samym USA mogą się pojawić turbulencje polityczne, które mogą wywrócić plany do góry nogami.
  • Odpowiedz
Nie da się mieć silnej armii bez silnej gospodarki


@Rogovic: To jak Ukraina aktualnie walczy z Rosją? Po wojnie i tak będziemy musieli Ukrainie finansować siły zbrojne w jakiejś części.
  • Odpowiedz
@Rogovic mozna, jesli armia jest pod kroplówką USA i zachodu. Jak generalnie sobie wyobrazasz pomagac gospodarczo ukrainie jak tam korupcja level 1000 plus Polsce tym bardziej nie powinno zalezec na gospodarce ukrainy
  • Odpowiedz
@HlHl: Ale Ty często piszesz na te tematy, dlaczego? Poważnie pytam. Chyba jesteś na tyle w porządku by mi podpisać na pytanie? Czy może wyzwiesz mnie lub zminusujesz?
  • Odpowiedz
@HlHl: Ja mam w piździe co pisza u Ukrainie.
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.

Także mam nadzieję że:
-USa + Europa DA W #!$%@? broni nowoczesnej może być z NATO + ogrom kontrolerów a każda osoba rozkradająca - > rozstrzelana.
- Sukcesu w odbiciu Krymu i reszty terytorium Ukrainy.
- zabiciu wszystkich imperalistycznych ruskioch - by Ci co przeżyli nawrócili się na demokratyczne wartości i może kiedyś zmądrzeli
- naprawieniu
  • Odpowiedz
silna ukrainska armia jest dla nas dobra jako bufor, silna ukrainska gospodarka nie


@robertkk: Czy Niemcy tracą na wzroście gospodarczym Polski? Nie, wręcz odwrotnie obie strony zyskują. I tak samo byłoby z Ukrainą i nami szczególnie gdy obecnie w Polsce nie ma siły roboczej i sensownym byłoby przenoszenie na Ukrainę z Polski fabryk o mniejszej wartości dodanej tak jak robią Niemcy z Polską.
  • Odpowiedz
silna ukrainska armia jest dla nas dobra jako bufor, silna ukrainska gospodarka nie


@robertkk: ale wiesz kto bedzie finansowal ta silna ukrainska armie jak nie beda mieli rownie silnej gospodrki?
  • Odpowiedz
  • 0
@HlHl niemniej szkoda, że ukraińscy chłopcy wpadają do maszynki do mięsa, a Mariupol pozostaje rosyjski. Jakkolwiek rozumiem interes Amerykanów, tak mam nadzieję, że Rosja zdechnie z choroby alkoholowej, a dla gazy i ropy w perspektywie dwóch dekad znajdziemy pełną alternatywę (w tym kontekście arabów też #!$%@?ć)
  • Odpowiedz
silna ukrainska gospodarka nie


@robertkk: dlaczego nie? xD
Silna polska gospodarka jest w interesie np. Niemiec. Na tym polega UE: budowanie silnych gospodarek dookoła, dzięki temu twoja własna rozwija się jeszcze szybciej.
  • Odpowiedz