Wpis z mikrobloga

Ogólnie Ukraińcy wyciągają całkiem inne wnioski niż Polacy.


@neurotiCat: W ogóle wyciąganie jakiś daleko idących wniosków na podstawie książki opartej wyłącznie o relacje anonimowych polityków/urzędników, wciąż czynnych i działających na danym odcinku, w czasie wciąż trwającej wojny i to książki napisanej z oczywistych względów tak, żeby zmonetyzować sensację, wydaje mi się dość ryzykowne.

Ale niektóre komentarze trafne
Początek książki / koniec książki:
JPRW - >Ogólnie Ukraińcy wyciągają całkiem inne wnioski niż Polacy.

@neurotiCat: W o...

źródło: F_UokKtWwAAGiwI

Pobierz
  • Odpowiedz
@neurotiCat: wydaje mi się, że autorka, która tłumaczy książkę wiele rzeczy spłyca i nie zna kontekstu. Przez co to wszystko wywołuje dużo emoji w sumie mocno negatywnych. W niektórych komentarzach to już by z nami walczyli xD. To będzie trudny "partner".
  • Odpowiedz
  • 1
@JPRW: Książka robi furorę, ale nie widzę by ktoś z PISu negował treści w niej zawarte. Zresztą kto jak kto, ale Zbigniew Parafianowicz to rzetelny dziennikarz.

@acpiorundc: Tak. Jest dokładnie jak piszesz :)
  • Odpowiedz
@neurotiCat: Ja nie kwestionuję rzetelności dziennikarza, tylko rzetelność jego rozmówców. Każda pliszka swój ogon chwali. Otworzyłem tę książkę na chybił-trafił i zobaczyłem narzekanie kogoś z MON czy BBN na wojsko, że niedecyzyjne, każda sprawa się ciągnie, nieustanny "niedasizm" itd. I ja nie wątpię, że tak urzędnicy myślą, ale dla pełnego obrazu chciałbym poznać szczegółu konkretnych spraw i opinie drugiej strony. Bez tego jesteśmy niebezpiecznie blisko poziomu plotek w maglu.
  • Odpowiedz
poczytajcie komentarze. Zwłaszcza te, które cytują ten wątek xD Ogólnie Ukraińcy wyciągają całkiem inne wnioski niż Polacy.


@neurotiCat: WIekszosc komentarzy jest pozytywna, jeden mi sie rzucił negatywny. Do tego komentarze nie wiadomo czyje.
  • Odpowiedz
Chwalicie się komentarzami z farmy botów? O to ci chodzi? xD


@BayzedMan: a ta osoba co to przetłumaczyła zrobiła tez wiele fikołków myślowych. Wyszło tak przez pierwsze 100 postów -> Polska pomagała i wszystko git a potem Polska się obrażała wszędzie bo Ukraina poszła w swoją podmiotowość xD. No i teraz jak Polska zaczęła dbać o swój interes to jesteśmy największymi wrogami. Z taką narracją zaraz dojdziemy do wniosku, że to
  • Odpowiedz
Pozytywna? Chyba inny wątek czytałeś. Wejdź sobie jeszcze w cytowania.


@madever: no ja widze takie komentarze (translator)

Nieskończona wdzięczność dla narodu polskiego i osobiście dla pana Dudy za wsparcie i ratowanie życia Ukraińców, za udzielenie schronienia naszym uchodźcom.


i takie

Bardzo ciekawy wątek. Uświadomiłem sobie, że Polska zrobiła dla Ukrainy więcej, niż myślałem. Mam nadzieję, że ustanie blokada granicy dla ciężarówek.


oraz

Dziękuję! To jest bardzo interesujące. Ukraina powinna wiedzieć o
  • Odpowiedz