Wpis z mikrobloga

Domek we włoskim miasteczku zawsze fajny


@Gustav88: Do czego? Bywam regularnie w południowych Włoszech z powodów zawodowych i dla mnie to jest syfiaste miejsce nie do życia - sami Włosi głosują nogami uciekając na północ. Lokalni mieszkanie snują się jak drobne złodziejaszki bo bezrobocie ich dobija, za dnia nie idzie wytrzymać temperatury, krajobraz upadku społecznego jak na pgrowskiej wsi. Jedyna zaleta to tanie i smaczne jedzenie w tych restauracyjkach. Nie czuję
pewnie wyobrażenie z filmów xd


@Tiab: To jakieś wspomnienie lat 80. gdy Włochy jeszcze coś znaczyły i Zbigniew Boniek był przykładem człowieka który wygrał bilet do raju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie to #!$%@? z syfem na ulicach, normalnie na poboczu autostrady ludzie wyrzucają worki ze śmieciami jak zwierzęta i widać że nikt tego nie sprząta, na rozjazdach często nawet krzaki czy gałęzie już rosną w
no błagam fajnie sobie posiedzieć wakacje na Sycylii z rodziną


@Gustav88: Stań na środku ścierniska w pełnym lipcowym słońcu i poczujesz się jak na Sycylii, też zerowa wegetacja i wszystko spalone na wiór, pamiętaj tylko żeby rozrzucić trochę śmieci dookoła żeby poczuć ten klimat.

Na plażę 20 min autem


To dla ciebie blisko?
@PfefferWerfer ja wolę jak jest gorąco i jest plaża. W wawie do roboty mam 35 autem do centrum więc nie uważam że to daleko. Na tej zasadzie to nad polskim morzem najlepiej bo zimno cały rok ( ͡º ͜ʖ͡º)
@PfefferWerfer: tam sie nie zujesz.... w palermo moze nie jest za bespiecznie ale karania i miejscowosci koło katani i teorminy to sory ... chciałbym zeby w polsce tak było .

kolorowych mało bo totylko rdzenna ludnosć, lokalne biznesy barak pustostanów dla muzyniatek. Kótre siedza w wiekszych miastach a na mnijsze miejscowości nie przybywają bo poprostu nie mają czym. Ewentualnie zwiedzaja te miejscowości jak cyganski tabor w latach 90 w polsce. Starlink