Wpis z mikrobloga

@alteron: upewnij się, do kiedy możesz wprowadzać zmiany lokatorskie na etapie budowy i kiedy dostaniesz dokładne plany mieszkania. Bo przeróbki na tym etapie to jest świetna sprawa, kosztują grosze, a dostajesz później idealne mieszkanie, gdzie nie trzeba się bawić w wyburzanie ścian, przekładanie instalacji, dokładanie gniazdek itd.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fizzly no właśnie najwięcej problemów to parkowanie a i tak mieszkania bez 2 miejsc parkingowych nie kupię więc mam gdzieś że inni nie mają gdzie parkować. Hałas pociągów cóż akceptuje to zresztą obecnie mega dużo mieszkań na północy jest koło torów bo tylko takie działki zostały. Obecnie mieszkam i tak przy linii towarowej na żabińcu więc wiem z czym się to wiąże
  • Odpowiedz
@MateuszOM: ile? Ja zapłaciłem kilka stówek za zmianę lokalizacji dopływów i odpływów wody, przesuwanie ścianek i drobne zmiany w elektryce. Porównaj to z kosztem, gdy chcesz zrobić to samo już po odbiorze, i jeszcze potem dodatkowo poprawiać tynki.
  • Odpowiedz
@MateuszOM: Gdzie aż tyle płaciłeś? Ja też kilka stówek za przesunięcie odpływów, kilka ekstra puszek pod elektrykę, oświetenie i gniazdka na balkonie i dodatkowy bezpiecznik pod lodówkę
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@goferek no sprawa się rozwiązala żadnych zmian nie można wprowadzać, ma być tak i #!$%@?, a w razie gdybym sam wyburzył ścianę działowa to tracę gwarancję na strop w tym miejscu
  • Odpowiedz
@alteron Jak jest blok na etapie dziury w ziemi to warto zwrócić uwagę na kary umowne za opóźnienia na jakich zasadach, ile wynoszą itd.
  • Odpowiedz
  • 0
@tuzq: @goferek @fizzly no i jeszcze łajzy nie podpisują umów rezerwacyjnych tylko od razu chcą odpisać deweloperską i masz 30 dni na wpłatę kasę, a teraz czasami ciężki żeby w 30 dni bank ci dał decyzję i w najgorszym wypadku trzeba wyskoczyć z 24% wartości mieszkania
  • Odpowiedz
@alteron Mój dev też chciał od razu deweloperską, miałem 60 dni. 30 dni to bardzo mało na ogarnięcie kredytu nie wiem kto na to wpadł. Upewnij się że kwota którą wpłacisz jest zwrotna w wypadku jak nie zdążysz z kredytem.
  • Odpowiedz
@alteron Absurd, ja bym w to nie wchodził. 30 dni to dosyć krótko nawet w normalnych warunkach (bez beki) a co dopiero teraz.

Ponadto wiele osób prognozuje, moim zdaniem trafnie, że w grudniu banki mogą chwilowo nie nadążać z szybkim ogarnianiem wniosków. Okres świąteczny, sylwester + dużo ludzi którzy zwlekali usłyszeli o możliwym wyczerpaniu limitów BK2% i chcą mieć pewność uzyskania kredytu więc składają wniosek w grudniu.
  • Odpowiedz