Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Planuje kupić DDR 5 Lexar ARES.
https://www.purepc.pl/test-pamieci-ram-ddr5-lexar-ares-rgb-6000-mhz-cl30-i-6400-mhz-cl32-lepszy-wybor-do-platformy-intel-lga-1700-czy-amd-am5?page=0,29
Dokładnie te :)
Tutaj jest moje pytanie. Mimo, że nie mają dedykowanego profilu pod AMD (będę używał płyty głównej Asrock riptide z PCIE 5 ATX) to niby na teście poleca ze względu na tryb synchroniczny. Nie do końca ogarniam. Niektórzy odradzają z powodu braku profilu pod AMD a tutaj poleca typowo pod AMD. Brać je? :) Procesor AMD ryzen 5 7600
#pytanie #komputery
  • 7
@Simfecstio: 6000cl30 posiada EXPO. 6400 bierzesz jak lubisz się bawić, bo masz spore szanse, ze to nie będzie stabilne na domyślnych na amd. i koniecznie aktualizujesz bios
jeżeli jesteś gotowy posiedzieć pół dnia nad ustawieniami ramu w najgorszym wypadku i masz wiedzę jak, to śmiało bierz 6400.
jak chcesz wsadzić i ma działać 'na pewno' to bym brał 6000cl30. różnicy w wydajności i tak nie zobaczysz
@Simfecstio:
Przekonałeś mnie, trochę za szybko kupiłem tamte xd No nic, zwróce smartem eheh.


@Simfecstio: nie no 6000cl30 nie są słabsze od tych 6400, więc nic tam nie zwracaj. Jednymi i drugimi możesz się bawić, bo i tak w każdych można większość timingów i częstotliwości poprawić.

Po prostu zmieniając zobaczysz, że to nie takie proste :-) Ale ASrocki dobrze współpracują także z XMP.