Wpis z mikrobloga

u nas kupując kilka malinek z pomarańczką jesteś brany za świra


@mati1990: Złota zasada: miej głęboko w piździe to co ludzie w tym kraju mają do powiedzenia na temat twojej osoby. Ten naród ma mentalność kraba rodem z murzyńskich gett w USA, jak ktoś się wyróżnia na tle innych i wykazuje oznaki ponadprzeciętnej inteligencji, to trzeba go zgnoić za to że śmie być kimś więcej niż szarakiem który nienawidzi swojego życia.
  • Odpowiedz
Dowcip o którym mowa:

Lucyfer przeprowadza inspekcję w piekle. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:

- Dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?

- Bo w tym kotle gotują się Amerykanie, a oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć.

Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi i pyta:

- Czy tu tylko 5 diabłów wystarczy?

- Tak, w kotle gotują
  • Odpowiedz
  • 1
@supra107: ok jak to jest nieszkodliwe #!$%@? ale idąc do isp chcesz brać 1/1 i słyszysz "a po co" to masz ochotę zaparkować mu but na ryju dla otrzeźwienia albo uruchomienia mózgu xD
  • Odpowiedz
@widofmaker: Ja mam tylko jedną, Pi Zero W, kupioną za 100zł z oryginalną obudową i zasilaczem gdzieś w 2020 roku zanim ceny malinek kompletnie #!$%@?ło. Mam to wpięte w router jednym kabelkiem USB i jak na razie służy jako Pi-Hole i CalDAV, takie proste lekkie zastosowania.
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107 u mnie leży kilka płyt z i7 3770i 16gb ramu każda ( ͡º ͜ʖ͡º)
Czeka aż mi się zachce ogarnąć przemeblowanie w pokoju i załatwię jakąś szafę rack xd
Teraz głównie leci wszystko na 10500t i 64gb ramu jako router i serwer 24h + ryzen 5900 z 64gb ram i rtx 2060 jako serwer jellyfin i serwer do moonlight ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
@mati1990: ja zostawilem wszystko na G5420T. Tak juz po prawdzie to taniej by cie wyszlo wszystko na 10500t. w sumie wsparcie dla quicksync jest wiec 5900+64gb+2060 nie jest potrzebne.
  • Odpowiedz
  • 0
@widofmaker moonlight granie zdalne z windy którą mam postawioną jako vm na proxmoxie i równolegle chodzi debian z jellyfin z hardware decoding. Ten serwis nie chodzi 24h, odpalam go po wake on lan jak potrzebuje
  • Odpowiedz
  • 0
@widofmaker nie jestem tego w stanie upakować na jednym 10500t chciałem ale za mało zasobów... mam go podzielonego na 6 wątków dla opensense bo mam lan na 10gbit i 6 wątków dla debiana. No nie raz chciałby więcej jak mam więcej sesji w rustdesku (gnu teamviewer) to lubi przyciąć. Szukałem jakiegoś procka minimum 8/16t na 35w tdp i znalazłem xeon seria d ale ceny... panie płyta główna z prockiem to majątek (
  • Odpowiedz
  • 0
@widofmaker no mam drugą instancje jellyfinn na Debianie który chodzi 24h ale to z muzyką i audiobookami one nie potrzebują. Przejdźna jellyfinn, zjada plexa xd masz hw enkoder i dekoder za friko, ilość kont no limit
  • Odpowiedz
  • 0
@widofmaker ale nie masz 10gb do serwera ( ͡º ͜ʖ͡º) pół mieszkania już ogarnięte na 10 pokój i kuchnia po 2 gniazdka. Jeszcze zostało mi ciągnąć 2 kable do drugiego pokoju
  • Odpowiedz
@mati1990: mam jellyfin jako backup. Ot zaczalem od plexa i wiekszosc ludzi ktorzy korzystaja z serwera maja juz plexa poinstalowanego skonfigurowanego, a nie chce mi sie ludziom tlumaczyc co i jak :) Nie mam 10gbe i w sumie nie jest mi jakos niezbedny :) W sumie glownie dlatego ze neta mam takiego jakiego mam i 10gbe sie po prostu nie oplaca :)
  • Odpowiedz
  • 0
@widofmaker na wanie mam 600/600, cały czas piszę o 10gb do serwera, nie na zewnątrz. Opensens nie patrzy na sprzęt i możesz robić jak chcesz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Znalazłem skrypt pod jellyfinn który kopiuje z głównego dysku na drugi materiały i odtwarza z niego. Jeden dysk HDD nie jest w stanie odtworzyć 2 filmów fhd więc jak ktoś używa drugiego konta to ma dany film kopiowany na
  • Odpowiedz