Wpis z mikrobloga

Oszustwo: scam wokół AI, ludzie jak zwykle mylą się i oszukują.

Nic nie wskazuje na to, aby w ciągu najbliższych 10 lat, czy nawet więcej, powstała AI mogąca myśleć jak człowiek. AI jakie powstaje, jak chatgpt, to jedynie pozory prawdziwej inteligencji, poprzez tworzenie płynnych tekstów w oparciu o zasoby kreatywnej twórczości człowieka, stwarza się pozory myślenia jak człowiek. Powstające oprogramowanie, jak to zwykle jest z maszynami i oprogramowaniem, ma jednak zdolność do wykonywania działań, do oceny i podejmowania decyzji, lepiej niż człowiek. Oznacza to, że wraz ze wzrostem wydajności komputerów stanie skokowo lepsze, co będzie prowadzić do utraty pracy przez ludzi i głębokich zmian w społeczeństwie.

To co najważniejsze, dalej jednak nie będzie to istota inteligentna mogąca bezpośrednio zagrozić pozycji człowieka na świecie, jako istota inteligentniejsza, tak jak w filmie Terminator. Ta cała gadanina o hodowaniu gatunku przewyższającego człowieka to jedno wielkie oszustwo, wynikające z głupoty ludzi przedstawianych jako autorytety, którzy zostali wkręceni w takie myślenie, oraz ekscytacji twórców AI, którzy mają interes w promowaniu i tworzeniu scamu wokół AI, a także podatności takich ludzi do fantazjowania.

#chatgpt #ai #sztucznainteligencja #programowanie

  • 12
  • Odpowiedz
A moze jakies odnosniki, dowody, a nie tylko przemyslenia wlasne? Mysle, ze cos na poparcie by sie przydalo. Zwlaszcza, kiedy neguje sie twierdzenia w zasadzie wszystkich, ktorzy sie ta dziedzina zajmują.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Takie jest moje ogólne przemyślenie na podstawie doświadczeń z AI:

Nic nie wskazuje na to


@Obruni: po to jest ten post, by ludzie inaczej myślący mogli nawklejać linków tyle ile tylko chcą, podając argumenty przeciw.
  • Odpowiedz
@zino: niech zgadnę - jesteś crudziarzem java + spring boot lub jakimś react developerem?

Piękne myślenie życzeniowe ale nie pisz więcej. Twój post to jedno wielkie wyparcie i strach przed zmieniającą się rzeczywistością
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
niech zgadnę


@nad__czlowiek: pomyliłeś się, to właśnie z punktu widzenia dużej grupy programistów tak wygląda świat AI, do czego mam odmienne zdanie w tej kluczowej sprawie, to oni tworzą te oszustwo i w nie wierzą, sam jesteś kodziarzem, to pewne.

i daj spokój z płaczem, że ty myślisz inaczej, to tylko ból.
  • Odpowiedz
@zino: no jestem CRUDiarzem ale nie oszukuje się, że jestem niezastąpiony. Jestem w pełny pogodzony z rzeczywistością, że 2-3 lata i lecę na bruk i to co robie zrobi za mnie AI.

To jest zdrowe podejście
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
2-3 lata i lecę na bruk i to co robie zrobi za mnie AI.


@nad__czlowiek: napisałem o tym i temu nie zaprzeczam, podejrzewam nawet, że może to być skokowe i szybkie, sedno mojej wypowiedzi dotyczy nowego gatunku inteligentnego jako istot wyższych niż człowiek, co ma nieuchronnie zagrażać ludzkości.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Obruni:
Mądry jest jednym z czołowych badaczy AI w USA, a w marcu - jeszcze jako profesor MIT - występował w Kongresie podczas wysłuchania na temat ryzyk związanych z szybkim rozwojem sztucznej inteligencji. Mówił potem w wywiadzie dla PAP, że choć scenariusze "buntu maszyn" jak z filmów sci-fi nie są jego zdaniem bliskie realizacji, to AI w radykalny sposób zmieni świat.

https://www.rmf24.pl/nauka/news-chatgpt-czystka-w-openai-po-zwolnieniu-prezesow-odchodza-pol,nId,7157135
  • Odpowiedz