Wpis z mikrobloga

Szukam gotowego modułu który poda impuls o określonej długości (wysteruje przekaźnik) w momencie pojawienia oraz zaniku fazy (230V).

Mamy detektor obecności fazy z wyjściem logicznym, do tego możemy dorobić detekcję zobacza (opadającego/narastającego) aczkolwiek szukamy czegoś gotowego i tańszego od tego co mamy w tej chwili.

Szukamy czegoś takiego jak HCPL3700 tylko z dodatkowym wyjściem / ewentualnie po prostu z impulsem w momencie pojawienia się / zaniku fazy. Można dorobić to tak jak na obrazku, policzyć, dorzucić tranzystor, podładować kondensator i tym wysterować przekaźnik aczkolwiek może jest coś gotowego.

#elektronika #kiciochpyta #elektryka #automatyka
Pobierz felixd - Szukam gotowego modułu który poda impuls o określonej długości (wysteruje pr...
źródło: schemat
  • 7
@Pan_krecik: @MickM Porozmawiałem z kumplem który napisal do mnie z tym problemem.

Okazuje się, że można to rozwiązać co on chce zrobić na przekaźnikach czasowych. Troszkę źle mi problem przedstawił.

To co on potrzebuje:

Jeden włącznik ma wysterować dwa urządzenia - wiatrak i żaluzje które się mają otworzyć w momencie włączenia wiatraka.

Z wiatrakiem nie ma problemu żadnego, sprawa oczywista. Z żaluzjami temat miał być taki, że miały się zamykać w
Pobierz felixd - @Pan_krecik: @MickM Porozmawiałem z kumplem który napisal do mnie z tym prob...
źródło: przekaznik-czasowy-pcu-520
@felixd ok, to jeszcze jedno pytanie.

Czy żaluzje sterowane sa z jednego wejścia?

Tzn czy pierwszy impuls je otwiera a drugi zamyka, czy są dwa wejścia (wejście na otworzyć i drugie wejście na zamknąć)?

Jeśli są dwa to które sterownik traktuje jako ważniejsze?

Dobrze żeby były dwa wejścia sterujące.. bo inaczej istnieje wysokie ryzyko rozsynchwonizowania się systemu.