Wpis z mikrobloga

@Ardeo: poszedłem dalej i obejrzałem fragment tego jego filmu No i szczerze zacząłem się zastanawiać na co on liczy. Przecież płacząc przed kamerką że mu ludzie piszą hejty nie zacznie go nikt poważniej traktować. Gdyby zrobił za to jakaś współpracę z klinika dermatologiczna/ortodontyczną i zastosowałby część porad to na pewno wyszedłby na fajnego gościa, i dopiero później mógłby realnie nagłośnić problem Ew hejtu. Nie wiem, mam wrażenie ze chciałby wprowadzić cenzurę
Myśliwiec uważa, że wygląd nie powinien mieć znaczenia w kontekście jego kanału (...) Dziwi więc fakt, że naukowiec i biolog tego nie czai. Typowe lewacki wyparcie


@Ardeo Ale on to rozumie i zwyczajnie się temu sprzeciwia bo uważa, że nie powinno tak być - bo to nie fair. I ma w tym pełną rację.

Typowe prawackie naginanie cudzej wypowiedzi.
@StaraSzopa: I w tym cały niuans. Możesz się zmuszać, możesz udawać, ale nie da rady tego wyplewić, bo to część instynktu. Jakby to rozumiał, to by wiedział, że człowiek już tak ma, olał to i nie poruszałby tematu.
@Glock17: No właśnie nie powinien. I o tym był tamten segment. Tutaj jest też cała masa osób, która sporo wycierpiała z powodu dużo gorszego traktowania przez pryzmat wyglądu niż tylko komentarz " umyj zęby ". I to nikogo nie skłania do odrobiny empatii? Choć na tyle by nie mieć beki z człowieka który poruszył ten temat?
@Worm91: co z tego że wygląd nie powinien mieć znaczenia skoro tak nie wygląda rzeczywistość? Wygląd to najważniejsza składowa tego jak odbierany jest inny człowiek. Możemy się na to oburzać ale nic z tym nie zrobimy i dziwi mnie że tak oczytany człowiek doznaje syndromu wyparcia w tym temacie.
Sam doznałem wielu przykrości w życiu przez to jak wyglądam i właśnie trzeba uświadamiać ludzi jak wygląd jest istotny, a nie karmić
Główną kwestią jest to że typ żył w swoim 'idealnym' świecie, gdzie w końcu po X czasu zderzył się jak wygląda rzeczywistość. On nigdy nie powinien próbować robić z siebie kogoś 'sławnego' bo się do tego nie nadaje - co właśnie udowodnił. Kolejny lewaczek który płacze z powodu 'hejtu'. W międzyczasie ogrom innych ludzi tworzących kontent dostaje o wiele więcej i poważniejszych gróźb ale nic sobie z tego nie robią bo wiedzą
@Glock17: No to gość ubiera się schludnie, jest uczesany, wygląda nienagannie. Jego ryj nie jest treścią materiału. Jak przychodzisz do mechanika to też patrzysz czy za brzydki nie jest, zanim naprawi ci samochód?
Dodatkowo, argument " tak wygląda rzeczywistość " nie jest właściwy. Kiedyś rzeczywistość wyglądała tak, że ludzie pracowali po 14 godzin dziennie. Też mieliśmy przy tym zostać. Jest wiele apsektów rzeczywistosci z którymi możemy próbować walczyć i próbować je
argument " tak wygląda rzeczywistość " nie jest właściwy. Kiedyś rzeczywistość wyglądała tak, że ludzie pracowali po 14 godzin dziennie.


właściwym nie jest porównywanie czasu pracy do mechanizmów ewolucyjnych które kształtowały się przez miliony lat.

Jak przychodzisz do mechanika to też patrzysz czy za brzydki nie jest, zanim naprawi ci samochód?


@Worm91: to tak nie działa, to twoja podświadomość w ułamkach sekundy decyduje o tym jak będziesz traktował danego człowieka głównie
@Glock17: No tak, mam całą masę zwierzęcych odruchów, ale staram się nad nimi panować. To, że coś wywodzi się z natury, nie oznacza że jest dobre, mechanizmy które ewolucyjnie nas ukształtowały nie zawsze są właściwie, zwłaszcza gdy obecne zmiany społeczne i cywilizacyjne zachodzą szybciej niż zmiany ewolucyjne. Możliwe że nigdy nie zmienimy tego pierwszego wrażenia, które wywołuje w nas aparycja innych osób. No ale zwłaszcza w internecie mamy czas by pomyśleć.
No ale zwłaszcza w internecie mamy czas by pomyśleć. I zastanowić się, czy blizny po trądziku wpływają na jakość merytoryczną materiałów?


@Worm91: no właśnie w internecie ludzie jeszcze bardziej się odpalają bo nie ma realnych konsekwencji wypowiadanych słów i można dać upust swoim naturalnym i zwierzęcym zachowaniom. Sam bełkot powiedział że żaden z tych hejterów nie powiedziałby mu tego w twarz
@Glock17: No dobra, ale czy zwrócenie uwagi na problem nie jest właściwe? Załóżmy że ktoś chodzi po biurze i pierdzi. No śmierdzi przez chwilę. Niby normalna ludzka rzecz, ale umówiliśmy się, że kultura wymaga by nie pierdzieć w towarzystwie ( bo śmierdzi ). Jak zwrócisz typowi uwagę na pierdzenie, to też jest źle, bo próbuje odwrócić rzekę kijem, zmienić prawa natury, czy wymagam niemożliwego?