Wpis z mikrobloga

Nie jestem w temacie części rowerowych, może ktoś nakieruje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam e-bike 350W, 36v, takiego zwykłego z hamulcami tarczowymi na linke, na równinach nie było problemu, skuteczność dobra. Mieszkam teraz w bardziej górzystych terenach i największy problem pojawia się przy długich i stromych zjazdach, klocki zaczynają sie grzać często dymić, skuteczność hamowania wyraźnie spada.
Jak rozumiem muszę wymienić tarcze i zaciski na coś lepszego, ale nie mam pojęcia nawet czego szukać. Zmieszczę się w 500zl? #rowery #rower #ebike
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zmieszczę się w 500zl?


@MojaMatkaJeZiemniaki: może. MT400 to koszt 300zł + tarcze, bo te i tak pewnie do zmiany. No i ktoś kto to założy. Tarcz nie wrzucę co polecę, ale tarcze możesz kupić od ~50zł, ale raczej bym celował w jakieś lepsze, bardziej typu Shimano SLX (~110zł/sztuka) albo XT (160zł/sztuka).
No i kwestia rozmiaru, nie wiem jaki masz teraz ale można rozważyć adapter i dać większe.

Oczywiście to szacunkowe i moje wstępne propozycje. Są metody aby wyszło taniej, tylko nie wiem czy lepiej. Są różni producenci, nie tylko Shimano. Są różne tarcze, które mogą mieć
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: cześć, tu nie chodzi o zła technikę jazdy czy zużycie tych hamulców co są. Po prostu gdy rower rozpędza się do 50 km/h nie czuje się na nim pewnie, szczególnie jak jest odblokowany amortyzator to wpada w shimmy czy jak to się nazywa. Ja problem widzę w za małym rozmiarze elementów, szczególnie tarcza wydaje mi się za cienka i szybko się nagrzewa. Staram się hamować pulsacyjnie na zjazdach, których
  • Odpowiedz
Jeśli masz chęć to mogę zrobić zdjęcie jak to w tej chwili wygląda

@MojaMatkaJeZiemniaki: możesz tutaj wrzucić, jest wiele osób które może pomóc. nie muszę to być konkretnie ja.

wpada w shimmy

@MojaMatkaJeZiemniaki: jak już wspomniał, powodów może być dużo. Wliczając w uszkodzony amortyzator, stery albo łożyska na kołach. Zdalnie to będzie
  • Odpowiedz