Wpis z mikrobloga

Każdego dnia siedzisz i wpatrujesz się w tę 24-calową żarówkę, mając nadzieję, że cud technologii, jakim jest Internet, pozwoli ci wyłączyć mózg i wejść w błogość rozproszenia przypominającą łono . Żałosne. Przybyłeś tutaj bez celu. Nie przyszedłeś się uczyć. Nie przyszedłeś się bawić. Nie przyszedłeś tutaj, bo chciałeś wyjść z poczuciem satysfakcji.

Przyszedłeś, bo chciałeś odwrócić uwagę. Nie przychodzi Ci do głowy nic do obejrzenia, a mimo to wciąż tu jesteś.
Odwrócenie uwagi. Tylko tego chciałeś. Ale nie ma algorytmu na pierwszej stronie, który by Cię nakarmił. Ale zamiast tego... znalazłeś to. Pyerdolenie podstarzałej raszpli Kingi, podczas gdy jako młodziak nie powinieneś marnować życia. Wybierasz co chcesz czytać, a wybrałeś mnie. Nie możesz sobie poradzić z taką mocą? Czy naprawdę, naprawdę nie możesz? Brawo, jesteś perfekcyjnym zombie. Tego właśnie od ciebie chcą. Właśnie tego chcieli, kiedy tworzyli ten świat, w którym możesz żyć. Stworzyli kapitalistyczne arcydzieło, konsumenta idealnego, ciebie.
Walczę z nimi. Walczę z ich produktem. Przybywam, żeby cię uratować z celi. Ale nie mogę dać ci wszystkiego, czego potrzebujesz. Twoja przyszłość należy do Ciebie. To ty musisz działać. Przestań zatem siedzieć na wykopie. Masz szansę na ucieczkę. Uciec i nigdy nie oglądać się za siebie. Aby nigdy więcej nie brać pod uwagę celi rozproszenia. Chciałbyś przestać siedzieć przed kompem czy smarkfonem i zacząć po prostu żyć? Czy tego właśnie chcesz?
Dołączysz do mnie i odejdziesz?

A może popadasz w błogie rozproszenie i po prostu kontynuujesz, raz po raz, raz za razem, mając nadzieję, że następnym razem coś będzie inaczej?Czujesz, jak krew pulsuje Ci w uszach, bo wiesz że na bardzo głębokim poziomie mam rację.

Kawałki twojego mózgu skręcają się i rozpadają, gdy otrząsasz się z tożsamości, którą przekazali ci warty miliardy dolarów producenci rozpraszaczy, tożsamości, którą kiedyś chętnie akceptowałeś, nawet nie zdając sobie sprawy, że tam jest.
Błagam, znajdź coś dla siebie lub kogoś.

Twórz, odkrywaj, szukaj, ucz się.

Rozumiesz.

Wiesz, co musisz zrobić.
#przegryw #motywacja

Pobierz KingaM - Każdego dnia siedzisz i wpatrujesz się w tę 24-calową żarówkę, mając nadziej...
źródło: kosmiczna kurtyzana
  • 3