Wpis z mikrobloga

Mirasy, chciałbym odnowić drzwi łazienkowe z litego drewna, prawdopodobnie jest to sosna.

Plan jest taki że chcę ściągnąć starą farbę i zabrudzenia papierem ściernym a później pomalować je na nowo.

Jak się za to zabrać? Jaką farbę warto kupić, jaki papier ścierny by ich nie uszkodzić?

#stolarstwo #stolarka #drzwi #remont
  • 13
@K-S-: Możesz kupić no taki żel do ściągania farby. Smarujesz, to się w ciągu kilkunastu minut bąbli, jak trzeba to poprawiasz i później ściągasz skrobakiem do farby szpachelką, żyletką itd. Możesz też zaopatrzyć się w opalarkę i opalać farbę, tylko przy tym trochę oparów się wydziela.Oczywiści zdrapywanie musi być w miarę z wyczuciem i delikatnie, ale obie opcje są lepsze niż papier.
via Wykop
  • 0
@Evzen_Huml: Właśnie po to pytam by nie wpakować się w taką sytuacje ;) A co do stanu to są głównie brudne ale chcę je pomalować tak by słoje były widoczne.
@K-S-: jak chcesz miec naturalne wzory drzewa, to pozostaje, albo opalarka albo ta maz do sciagania farby. Oba te sposoby sa skuteczne, ape maja jedna wade - bardzo latwo jest uszkodzic drewno podczas czyszczenia, a zadziory ktore pozostaja beda ciezkie do zamaskowania ( tym bardziej, ze sosnowe drewno jest miekkie) probuj, zobaczysz jak ci pojdzie ( ja osobiscie wybralbym opalatke) - te frezowane partie drewna czysc szczotka druciana
@K-S-: No ja, jeśli miałoby to być porządnie, to zdjął bym to i położył na jakichś koziołkach, zdemontował co trzeba, no może szybę bym zostawił jeśli nie zamierzasz wymieniać i jechane. Preferuje bardziej preparat do takich rzeczy. Używałem np. takiego Beston, ale jest tego od cholery na rynku. Tylko, że trochę sobie takiej roboty nie wyobrażam bez robienia tego n w mieszkaniu w bloku, bez wolnego pomieszczenia, które się może trochę