Wpis z mikrobloga

Zainteresował mnie temat “wiz dla cyfrowych nomadów” i korzystnego opodatkowania dochodów - przykładowo Włochy podobno oferują zwolnienie do 90% (przy osiedleniu się na południu) przez pierwsze pięć lat.
Mam jdg w Polsce, dochody uzyskuje z zagranicy, głównie USA, trochę Europy.
Rozumiem pojęcie rezydencji podatkowej, ale nie rozumiem czy uzyskując “wizę” i wyprowadzając się do Włoch mogę nadal korzystać z mojej polskiej jdg, kont bankowych i po prostu rozliczam się z włoską skarbówką? Jak wygląda kwestia zusu?

Wiem, że pewnie trzeba się udać do doradcy podatkowego, ale chciałem się wstępnie rozeznać #emigracja #emigrujzwykopem #digitalnomad #cyfrowynomada #podatki #przedsiebiorca
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@pytajek tak, ale to nie problem - biorę różową i zwierzęta pod pachę i wynajmuję mieszkanie na dłuższy czas i gotowe.
Chociaż doczytałem, że chyba trzeba zamknąć działalność w Polsce, więc słabo.
  • Odpowiedz
@pr0pr: Myślisz, że polski US ot tak pozwoli Ci się uwolnić od danin? Stwierdzą, że skoro prowadzisz działalność jako polskie jdg, to Twoja nadal masz tam tzw ośrodek interesów życiowych, nawet jeśli z różową siedzicie na Capri.

Oczywiście da się ten problem łatwo rozwiązać - zamykasz jdg, otwierasz spółkę w Dubaju/Hong-Kongu/Singapurze/BVI, no urwa, mnogość opcji. Jako ta spółka dalej pracujesz dla obecnych klientów i rozliczasz podatki według swojej nowej, przyjemnej, włoskiej
  • Odpowiedz